Nadal: To był bardzo dobry mecz

Nadal: To był bardzo dobry mecz

Rafael potrzebował trzech setów, żeby rozprawić się z Tsitsipasem.


Rafael Nadal w ostatnim meczu fazy grupowej Nitto ATP Finals 2020 zmierzył się ze Stefanosem Tsitsipasem. Hiszpan potrzebował trzech partii, żeby zatrzymać dwukrotnego półfinalistę imprez wielkoszlemowych.

Na konferencji prasowej 34-latek opowiedział o tej batalii:

„Myślę, że to był bardzo dobry mecz, z doskonałym poziomem tenisa. Grałem z odpowiednią intensywnością, z pożądaną determinacją. Zmieniałem czasami trochę rytm gry. Wykorzystywałem slajsa, chodziłem do siatki i łączyłem agresywną grę w niektórych częściach meczu z defensywną. Myślę, że był to pojedynek, który miał w sobie trochę z wszystkiego. Tenis był różnorodny, to było dobre dla nas obu. To sprawia, że mecze są ciekawsze. W porównaniu do tych, kiedy grasz cały czas to samo.”

Teraz przed Nadalem kolejny trudny test. W sobotę spotka się na korcie z Daniilem Medvedevem. Rosjanin jeszcze nigdy nie pokonał Hiszpana, ale Rafa zdaje sobie sprawę, że tym razem może być inaczej:

„Nie wiem, czy w tym roku Daniil jest zupełnie innym zawodnikiem niż w zeszłym roku. Myślę, że żaden z nas nie jest zupełnie innym graczem. Gra bardzo dobrze i nie możemy zapominać, że w zeszłym roku wypadł świetnie. Był w finale w Waszyngtonie, Kanadzie i US Open, a także zdobył tytuł w Cincinnati. Potem wygrał Szanghaj i jeszcze kilka innych turniejów. Trudno jest stawić czoła komuś bardziej skomplikowanemu, prawda?

W tym roku też gra wspaniale. Doszedł do półfinału w Nowym Jorku, wygrał w Paryżu i wygrał dwa mecze tutaj, co również dodało mu dużo pewności siebie. Gra na bardzo wysokim poziomie. Jeśli tu jesteś, to wiesz, że masz do czynienia z najlepszymi zawodnikami na świecie. Wiem, że muszę dać z siebie 100%, jeśli chcę mieć szansę i to właśnie zamierzam zrobić.

W zeszłym roku nasz mecz był bardzo wyrównany. To prawda, że zakończenie było bardzo dziwne. Miałem szczęście, bo on popełniał błędy. Ale w tym roku, historia jest zupełnie inna. Gra bardzo dobrze, podczas gdy w zeszłym sezonie chyba był bardzo zmęczony psychicznie. W tym roku jest bardzo pewny siebie, muszę grać na moim najwyższym poziomie.”

Były lider rankingu ATP jeszcze nigdy nie zdobył trofeum mistrzostw kończących sezon.

bonio 2020-11-20 10:49:38
TRANSMISJE
16.05, 23:00 Eurosport 2 French Open
17.05, 00:00 Eurosport 2 US Open
17.05, 01:30 Eurosport 1 French Open
17.05, 03:00 Eurosport 2 French Open
17.05, 04:30 Eurosport 1 French Open
17.05, 06:00 Eurosport 2 French Open