Thiem: Andrey zasłużył na zwycięstwo

Thiem: Andrey zasłużył na zwycięstwo

Dominic w ostatnim meczu fazy grupowej przegrał z Rublevem.


Dominic Thiem w czwartek przegrał w ostatnim pojedynku fazy grupowej Nitto ATP Finals ze świetnie dysponowanym Andreyem Rublevem. Zwycięzca US Open 2020 uważa, że 23-latek zasłużył na ten triumf:

„Ciężko było utrzymać tę niesamowitą intensywność, tak jak w dwóch pierwszych meczach. Oczywiście chciałem wygrać ten mecz, ale te pierwsze pojedynki były dosyć trudne i dosyć długie. Byłem silny w prawie każdej długiej wymianie. Biorąc pod uwagę fakt, że byłem już zakwalifikowany, być może trudno było dziś utrzymać to natężenie przy życiu. Jak nie daję z siebie w tym turnieju 110%, to nie ma szans przeciwko żadnemu z graczy. To stało się dzisiaj. To dlatego Andrey zasłużył na zwycięstwo.”

Reprezentant Austrii został zapytany o to kogo by wybrał, jeśli by mógł, na swojego następnego przeciwnika w Londynie:

„Nikogo. Wszyscy zawodnicy tutaj są wspaniali. Nieważne, z kim będę miał do czynienia. Muszę znaleźć sposób na grę, jak w dwóch pierwszych spotkaniach grupowych. W każdym razie, nie mam żadnych preferencji. Zagram ze zwycięzcą pojedynku Sascha kontra Novak, obaj są świetni. Obaj są byłymi mistrzami tego turnieju. Dlatego to nie ma znaczenia. Dla mnie celem jest znalezienie odpowiedniej intensywności ma treningu, a następnie spróbować grać w sobotę na 100%. Przeciwko komukolwiek zagram.”

27-latek uważa, że nie będzie faworytem w spotkaniu przeciwko Saschy albo Nole:

„Nie. Myślę, że prawie każdy mecz w ATP Finals jest dość otwarty. Ostatecznie wygra chłopak, który będzie miał lepszy dzień, który będzie grał lepiej i tak samo będzie w półfinałach. W tym roku nie ma zdecydowanych faworytów.”

bonio 2020-11-20 11:35:06
TRANSMISJE
14.06, 07:00 Eurosport 2 French Open
14.06, 11:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 11:00 Canal+ Sport bett1open
14.06, 11:35 Eurosport 1 French Open
14.06, 14:30 Eurosport 2 French Open
14.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open