Tsitsipas: Jestem bardzo rozczarowany

Tsitsipas: Jestem bardzo rozczarowany

Stefanos nie obronił tytułu Nitto ATP Finals.


Stefanos Tsitsipas nie zakwalifikował się do półfinału w tegorocznej edycji Nitto ATP Finals. W ostatnim meczu fazy grupowej Grek uległ Rafie Nadalowi. Po przegranej 22-latek nie krył rozczarowania:

„Rafa nie serwuje źle, ale miałem nadzieję, że poradzę sobie lepiej na returnie. Niedawno przełamywałem podania zawodników stworzonych do serwowania i miałem nadzieję, że będzie to bardzo otwarty pojedynek. Z wieloma przełamaniami z mojej strony. Muszę nadal się rozwijać, żeby mieć więcej możliwości na returnie. Nie jestem z niego zadowolony, ani ze zdolności do walki. Podszedłem do tego zbyt łatwo. Powinienem był bardziej trzymać się kortu.”

Dwukrotny półfinalista turniejów wielkoszlemowych uważa, że powinien był lepiej zagrać w trzeciej odsłonie:

„Myślę, że w drugim secie postąpiłem słusznie. Byłem taktycznie zorganizowany i stworzyłem sobie odpowiednie szanse, ale jestem bardzo rozczarowany tym, co zrobiłem w trzeciej partii. Zacząłem się spieszyć, byłem zbyt agresywny i dawałem zbyt dużo punktów za darmo. Powinienem był być o wiele mądrzejszy i cierpliwy na korcie. Serwis mi nie pomagał i czuję, że pozwoliłem na to, że uciekła mi dobra okazja. Byłem pozytywnie nastawiony, pomimo że czasami nie czułem się zbyt komfortowo. Dziwne jest to, co stało się ze mną w tej trzeciej odsłonie. Nie potrafiłem nadążyć.”

Na koniec Grek opowiedział o tegorocznym sezonie:

„Zawsze będę postrzegał 2020 rok jako smutny rok, przez to wszystko, co przeszliśmy na całym świecie. Zdałem sobie sprawę, jak ważny jest stadion pełen kibiców. Oni tworzą inną atmosferę i dają nam graczom dodatkowy cel, żeby rozegrać jak najlepszy mecz. Przechodziłem przez różne sytuacje, ale muszę trzymać się pozytywów. Szczerze mówiąc, było mi bardzo ciężko w bańkach sanitarnych i przez ten cały nowy scenariusz, ale uważam się za szczęściarza, że mogłem dalej grać i pokazać dobry poziom.”

bonio 2020-11-20 11:15:51
TRANSMISJE
14.06, 11:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 11:00 Canal+ Sport bett1open
14.06, 11:35 Eurosport 1 French Open
14.06, 14:30 Eurosport 2 French Open
14.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 16:30 Eurosport 1 French Open