Daniil: Nie mogę się doczekać, aż jutro zagram

Daniil: Nie mogę się doczekać, aż jutro zagram

Medvedev o wejście do finału Nitto ATP Finals zagra z Rafą Nadalem.


Daniil Medvedev pokonał w fazie grupowej Nitto ATP Finals 2020 Novaka Djokovica, a Dominic Thiem Rafę Nadala. Rosjanin został zapytany przez dziennikarza czy to oznacza zmianę pokoleń:

„Szczerze mówiąc, uważam, że nie. Oglądałem dziś mecz Nole z Saschą. Kiedy Zverev wygrał ATP Finals w 2018 roku, przegrał z Djokovicem w fazie grupowej, a następnie pokonał go w finale. Nie pamiętałem tego, ale to znaczy, że wszystko może się zmienić w przeciągu kilku dni. Nie wydaje mi się, żeby to miało zbyt duże znaczenie przed półfinałem, czy my młodzi wygrywamy tylko jeden mecz w fazie grupowej, czy dwa. Rafa i Nole to wielcy mistrzowie naszego sportu. Zobaczymy, co się stanie jutro.”

24-latek pochodzący z Moskwy uwielbia grać przeciwko „Wielkiej Trójce”:

„Tak jak zawsze powtarzam, naprawdę lubię grać z Rafą, Novakiem czy Rogerem. Byli moimi idolami, gdy dorastałem, gdy zacząłem się interesować tenisem. Właściwie, kiedy zacząłem grać, Roger już wygrał wszystko. Potem przyszedł Rafa i zaczął pobijać rekordy, a potem pojawił się Novak i zaczął przeszkadzać im obu (śmiech). Nie mogę się doczekać, aż jutro zagram. Czuję się bardzo pewnie, ale wiem, że Rafa także. Wczoraj rozegrał świetny mecz. Będę musiał pokazać mój najlepszy tenis, jeśli chcę mieć szanse.”

Zdaniem Medvedeva, Schwartzman miał bardzo udany sezon:

„Diego miał niesamowity sezon. Wiemy, że ziemia jest jego ulubioną nawierzchnią, a nawet po sezonie na mączce, w trakcie którego nie mieliśmy wielu turniejów, spełnił się we wszystkich, których grał. Finał Masters 1000, półfinał wielkoszlemowy… To dzięki temu się tu zakwalifikował. Wiemy też, że potrafi grać na wszystkich nawierzchniach. Bardzo się cieszę ze względu na niego, naprawdę. To wspaniały chłopak, zasługuje na to. Trzy przegrane w twoich pierwszych mistrzostwach kończących sezon nic nie znaczą, mogę mówić na podstawie swojego doświadczenia z zeszłego roku. Mam nadzieję, że wróci tu w przyszłym roku.”

W półfinale mistrzostw kończących sezon Rosjanin zmierzy się z Rafalem Nadalem.

bonio 2020-11-21 13:14:27
TRANSMISJE
16.05, 23:00 Eurosport 2 French Open
17.05, 00:00 Eurosport 2 US Open
17.05, 01:30 Eurosport 1 French Open
17.05, 03:00 Eurosport 2 French Open
17.05, 04:30 Eurosport 1 French Open
17.05, 06:00 Eurosport 2 French Open