Daniil: Myślę, że zasłużyłem na zwycięstwo

Daniil: Myślę, że zasłużyłem na zwycięstwo

Rafael Nadal został pokonany w półfinale Nitto ATP Finals przez Medvedeva.


Rafael Nadal przegrał w półfinale mistrzostw kończących sezon z Daniilem Medvedevem. 24-latek urodzony w Moskwie pokonał byłego lidera rankingu ATP w trzech setach. Rosjanin czuł, że ma szansę na zwycięstwo w tej konfrontacji:

„Przez cały mecz, aż do przełamania w pierwszym secie, czułem, że jestem lepszy. Kilka błędów z mojej strony sprawiło, że Rafa wygrał pierwszego seta. Wiedziałem, że muszę zmienić pewne rzeczy, jeśli chcę odwrócić losy tego meczu. I tak zrobiłem. Postanowiłem grać więcej na jego backhand, bo widziałem, że dziś używa go tylko jako slajsa. Chyba wtedy zacząłem mu mieszać i wszedłem do gry. W końcu udało mi się wygrać drugiego seta w tie-breaku i zreflektowałem się, że mam wiele możliwości do walki o zwycięstwo. Mój poziom w trzecim secie był bardzo dobry i myślę, że zasłużyłem na zwycięstwo.”

W niedzielnym finale Daniil spotka się na korcie w O2 Arena z Domim Thiemem:

„Widziałem kilka sondaży na portalach społecznościowych na temat tego, kogo fani chcieliby zobaczyć w finale. Rozum myślał sobie, że oby to byli Medvedev i Thiem, ale serce podpowiadało, że Nadal i Djokovic. Ostatecznie wyszło to pierwsze (śmiech). To wspaniałe, co osiągnęliśmy, bo nie jest łatwo pokonać dwóch najlepszych zawodników w historii tenisa, za wyjątkiem Rogera Federera. Myślę, że to bardzo dobre dla tenisa, że tacy tenisiści jak Domi czy ja już walczą o największe tenisowe trofea. To będzie bardzo trudny mecz, ponieważ Thiem ma fantastyczny rok. Wygrał swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy i gra na poziomie, któremu może się postawić niewiele osób.”

Ostatnio Rosjanin przegrał z reprezentantem Austrii podczas US Open 2020 2/6, 6/7 (7), 6/7 (5):

„Za wyjątkiem pierwszego seta, był to bardzo zacięty mecz. Dominic grał na bardzo wysokim poziomie i zniszczył mnie. Miałem też mały spadek i być może straciłem koncentrację na samym początku starcia. Potem w dalszej części meczu miałem szansę na wygranie seta, ale mój przeciwnik był lepszy ode mnie w szczytowym momencie. Thiem jest wspaniałym zawodnikiem. Trenowałem z nim tutaj dwa razy i znamy jego mocne i słabe strony. Będę musiał zrobić co w mojej mocy, jeśli chcę wyjechać z Londynu jako mistrz.”

Finał będzie można śledzić w niedzielę od godziny 19:00 w stacji Polsat Sport Extra.

bonio 2020-11-22 12:01:29
TRANSMISJE
14.06, 11:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 11:00 Canal+ Sport bett1open
14.06, 11:35 Eurosport 1 French Open
14.06, 14:30 Eurosport 2 French Open
14.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 16:30 Eurosport 1 French Open