Daniil triumfatorem Nitto ATP Finals 2020

Medvedev zatrzymał w niedzielnym finale Dominica Thiema.

W niedzielnym finale tegorocznej edycji Nitto ATP Finals spotkali się na korcie w O2 Arena w Londynie Dominic Thiem i Daniil Medvedev. 24-latek pochodzący z Moskwy przyjechał do stolicy Wielkiej Brytanii zaraz po zwycięstwie w Paris Rolex Masters.

W mistrzostwach kończących sezon udało mu się podtrzymać doskonałą dyspozycję. Potwierdził to pokonując w drodze do finału Novaka Djokovica, Saschę Zvereva, Diego Schwartzmana i Rafaela Nadala. Pojedynek z 27-latkiem był wyrównany od samego początku.

Daniil nie wykorzystał dwóch break-pointów drugim gemie i w piątym to on został przełamany przez Dominica. Po blisko 50 minutach Thiem wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej odsłonie również nie brakowało emocji. Zwycięzca US Open 2020 cały czas dociskał Rosjanina.

Panowie szli jednak równo do wyniku na po 6 i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim mocniejszy okazał się ciut niżej notowany 24-latek. Po blisko dwóch godzinach doszło do remisu w setach na po 2. Medvedev po raz pierwszy wygrał gema przy podaniu starszego o 3 lata przeciwnika w decydującej odsłonie.

Ta przewaga wystarczyła, żeby finalista US Open 2019 rozprawił się z Thiemem w trzech partiach 4/6, 7/6 (2), 6/4. Zawodnicy zagrali przeciwko sobie po raz piąty i po raz drugi górą był Daniil. Jest to dla niego dziewiąty triumf karierze i drugi w tym sezonie.