Nadal: Medvedev był lepszy ode mnie

Nadal: Medvedev był lepszy ode mnie

Rafa został zatrzymany w półfinale Nitto ATP Finals przez Daniila.


Rafael Nadal nie wszedł w sobotę do finału Nitto ATP Finals. Daniil Medvedev wygrał z Hiszpanem w trzech partiach. Dwudziestokrotny triumfator imprez wielkoszlemowych zabrał głos w sprawie tej konfrontacji:

„Myślę, że na początku spotkania Medvedev był lepszy ode mnie. Wygrywałem swoje gemy serwisowe z wieloma problemami, ale stopniowo radziłem sobie na korcie coraz lepiej. Zdobyłem upragnione przełamanie i dzięki temu mogłem zamknąć pierwszego seta. Potem w drugim secie powtórzyła się ta sama historia. Chyba grałem trochę lepiej niż on. Miałem ten mecz w zasięgu ręki. Miałem 5/4 i serwowałem po mecz. Rozegrałem jednak słabego gema i to dało Medvedevowi szanse na ponowne wejście w ten mecz. Należą mu się gratulacje za zwycięstwo, które osiągnął.”

34-latek pochodzący z Majorki został zapytany czy według niego to sprawiedliwe, że mistrzostwa kończące sezon są rozgrywane na nawierzchni twardej:

„Nie sądzę, żeby teraz był czas na rozmowę o tym. Jestem zawodnikiem, który akceptuje każdą nawierzchnię. Mam swoje zdanie na ten temat, ale teraz to nie jest odpowiedni czas. Właśnie przegrałem w półfinale, miałem swoje szanse i byłem bliski awansu do finału. To nie wystarczyło jednak, żebym wygrał. Te rzeczy związane ze zmianą nawierzchni nie mają znaczenia.”

Były lider rankingu ATP chce jak najlepiej się przygotować do nadchodzącego sezonu:

„Moje cele są bardzo podobne do tych z poprzednich lat. Pojechać na każdy turniej i dać sobie możliwość rywalizacji i spróbować go wygrać. Moja motywacja zawsze była taka sama. Przyszły rok będzie ważny. Mam nadzieję, że będę gotowy na bój o rzeczy, o które chcę walczyć. Będę bardzo ciężko pracował przed sezonem, aby być jak najlepiej przygotowanym.”

bonio 2020-11-22 12:28:26
TRANSMISJE
14.06, 07:00 Eurosport 2 French Open
14.06, 11:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 11:00 Canal+ Sport bett1open
14.06, 11:35 Eurosport 1 French Open
14.06, 14:30 Eurosport 2 French Open
14.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open