Thiem: Byłem tak samo spięty jak zawsze

Thiem: Byłem tak samo spięty jak zawsze

Dominic wygrał zaciętą walkę w półfinale z Novakiem Djokovicem.


Dominic Thiem potrzebował trzech godzin, żeby rozprawić się w półfinale Nitto ATP Finals z Novakiem Djokovicem. Reprezentant Austrii zdradził później, że było to bardzo trudne spotkanie:

„To była prawdziwa bitwa zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Czułem dużą presję w tie-breaku trzeciego seta. Gra przeciwko tego typu legendom jest zawsze bardzo wyjątkowa, a kiedy starasz się wejść do finału tak ważnego turnieju, to jest to tym bardziej wyjątkowe. Myślałem, że po zdobyciu tytułu US Open będę bardziej zrelaksowany w tego typu sytuacjach, ale bardzo się myliłem. Byłem tak samo spięty jak zawsze.”

Na konferencji prasowej Domi jeszcze nie wiedział, czy jego rywalem w finale będzie Daniil Medvedev czy Rafa Nadal:

„Będziemy mieli nowego mistrza w tym turnieju. Z oboma będzie bardzo ciężko i będę musiał zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby odnieść zwycięstwo. Będzie to ostatni pojedynek w tym roku i na pewno będzie niezwykły. Postaramy się pokazać wszystkim oglądającym mecz, jak najlepsze widowisko.”

Triumfator US Open 2020 jest drugim tenisistą w historii, który ma na swoim koncie minimum pięć wygranych przeciwko „Wielkiej Trójce”:

„To dla mnie coś specjalnego, że osiągam takie rzeczy. To znaczy, że idzie mi bardzo dobrze. Poza tym, dzisiaj odniosłem trzysetne zwycięstwo na korcie. Z drugiej strony, pokonanie każdego członka „Wielkiej Trójki” co najmniej pięć razy to coś wspaniałego. Jak powiedziałem po meczu z Rafą, każdy mecz, który rozgrywam przeciwko nim, to wielki przywilej. To wspaniała okazja na naukę. Pokonywanie tego typu zawodników dodaje pewności siebie przed kolejnym spotkaniami i turniejami.”

Finał Nitto ATP Finals zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 19:00.

bonio 2020-11-22 12:50:11
TRANSMISJE
14.06, 11:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 11:00 Canal+ Sport bett1open
14.06, 11:35 Eurosport 1 French Open
14.06, 14:30 Eurosport 2 French Open
14.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
14.06, 16:30 Eurosport 1 French Open