Thiem: Gra przeciwko niemu to przyjemność

Thiem: Gra przeciwko niemu to przyjemność

Dominic przegrał bardzo wyrównany pojedynek z Daniilem Medvedevem.


Dominic Thiem w niedzielnym finale Nitto ATP Finals 2020 musiał uznać wyższość świetnie dysponowanego Daniila Medvedeva. Panowie spędzili na korcie blisko trzy godziny. Reprezentant Austrii pogratulował Rosjaninowi zwycięstwa:

„Jestem zawiedziony porażką, ale jednocześnie jestem dumny z tego, jak grałem w tym tygodniu. Myślę też, że Daniil zasłużył na ten tytuł. Dzisiejszy mecz był niesamowity. Obaj graliśmy na dobrym poziomie. Muszę mu pogratulować wspaniałego roku, zwłaszcza osiągnięć z listopada, kiedy zdobył tytuły w hali Bercy i tutaj. Mam nadzieję, że w przyszłości rozegramy wiele wspaniałych pojedynków. To była przyjemność grać przeciwko niemu, nawet jeśli przegrałem.”

Zwycięzca US Open 2020 w przyszłym sezonie może mieć szansę na walkę o awans na pozycję lidera rankingu ATP:

„To był bardzo intensywny rok. Od kiedy tenis wrócił po przerwie, był non stop i jeszcze nie zacząłem się zastanawiać nad celami na przyszły rok. Oczywiście nadal chciałbym umacniać swoją pozycję w rankingu. Myślę, że jestem w najlepszym momencie mojej kariery zawodowej i myślę, że jeśli utrzymam ten poziom, to będę miał szanse na walkę o numer jeden na świecie. To nie będzie łatwe zadanie. Rafa i Nole są na szczycie od dawna. Roger wróci na początku roku, a gracze tacy jak Medvedev, Zverev, Tsitsipas i Rublev również będą walczyć o wysokie pozycje.”

Reprezentant Austrii jest dumny z tegorocznych osiągnięć:

„To był bardzo interesujący rok. Świetne rozpocząłem sezon w Melbourne, ale potem wszystko się zmieniło z powodu COVID-19. Świat w pewien sposób się zatrzymał. Po czym, po kilku miesiącach rozpoczęliśmy treningi i przeżywanie turniejów w nieco inny sposób. W bańkach i z pustymi trybunami, bez widzów. To był bardzo ciężki sezon. Nie tylko dla tenisistów, ale dla ludzi w ogóle. Gdybym miał analizować swój tenis, musiałbym powiedzieć, że był to wspaniały rok. Osiągnąłem jeden z wielkich celów, który stawiałem sobie w tym sporcie od początku: zdobycie tytułu wielkoszlemowego. Mam nadzieję, że uda nam się wrócić do normy tak szybko, jak to możliwe.”

Domi odpowiedział również na pytanie, którzy tenisiści byli według niego najlepsi w tym sezonie:

„To nie jest łatwe pytanie, ale uważam, że jest bardzo podobnie do tego jak jest w rankingu. To prawda, że musimy usunąć Rogera, który w tym roku nie zagrał prawie nic. Na jego miejsce możemy wsadzić Rubleva, który miał fantastyczny rok. Zdobył wiele tytułów. Myślę, że ranking doskonale odzwierciedla, którzy gracze byli najlepsi w 2020 roku.”

bonio 2020-11-23 12:02:12
TRANSMISJE
23.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
26.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
27.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered