Sinner: Chciałbym zagrać przeciwko Federerowi

Sinner: Chciałbym zagrać przeciwko Federerowi

Nastolatek udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi Corriere.


Jannik Sinner udzielił ostatnio wywiadu dla włoskiego dziennika Corriere. Na koniec sezonu nastolatek triumfował w Sofia Open. Zdobycie tego tytułu wiele dla niego znaczy:

„To było dla mnie bardzo wyjątkowe, że byłem w stanie zdobyć pierwszy tytuł jako profesjonalista. Byłem wtedy bardzo podekscytowany. Jestem człowiekiem, która przeżywa emocje bardziej wewnątrz niż na zewnątrz. Przez te wszystkie miesiące bardzo ciężko pracowałem, aby móc zdobywać tytuły. To radość, że mogłem w końcu podnieść moje pierwsze trofeum.”

Włoch podsumował tegoroczne zmagania:

„To był dla mnie trochę dziwny czas. Żałuję, że nie mogłem zagrać więcej turniejów, nauczyć się więcej z każdego meczu i każdego treningu z moim trenerem. Jestem jedną z tych osób, które uważają, że my, tenisiści, uczymy się więcej rozgrywając spotkania niż trenując. Pandemia koronawirusa zmusiła tenis do zatrzymania się na kilka miesięcy.”

Riccardo Piatti pełni funkcję szkoleniowca Jannika. Prywatnie panowie są przyjaciółmi:

„Piatti jest nie tylko moim trenerem, ale i wielkim przyjacielem. Cały czas rozmawiamy o tenisie. Podczas przerwy spędzaliśmy czas z jego synem Rocco i jego żoną Gaią. Oglądaliśmy wiele pojedynków tenisowych w telewizji. Czy uznałbym Piattiego za drugiego ojca? Coś może w tym być….”

Sinner został poproszony o skomentowanie meczu przeciwko Nadalowi z French Open 2020:

„Nie ma słów, żeby wyjaśnić ten z Rafą. W aspekcie psychicznym jest znacznie lepszy. Uderza piłkę bardzo mocno, jak inni, ale nikt nie czyta gry jak on. On dokładnie wie, co robić i kiedy. Moim zdaniem jest wyjątkowy w tym aspekcie.”

W 1/8 finału na kortach Rolanda Garrosa 19-latek rozprawił się z Saschą Zverevem:

„Bardzo go szanuję, ponieważ wygrał więcej niż ja. Ma więcej doświadczenia na korcie i jest wielkim zawodnikiem. Nie podzielam jego oświadczenia po przegranej ze mną. Sam sobie zaprzeczył. Powiedział, że ma gorączkę, a w trzecim i czwartym secie biegał więcej niż ja. Wydaję mi się, że szukał wymówki. Czegoś takiego nie powiedzieliby zawodnicy tacy jak, Nadal czy Federer.”

Konfrontacja przeciwko Rogerowi Federerowi to marzenie utalentowanego Jannika:

„Oczywiście, że chciałbym zagrać przeciwko Federerowi. Chciałbym też zagrać przeciwko Djokovicowi i Thiemowi. Zawsze lubię grać przeciwko najlepszym tenisistom.”

bonio 2020-11-25 12:14:34
TRANSMISJE
23.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
26.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
27.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered