Andy: Nie zapomniałem jak się gra w tenisa

Andy: Nie zapomniałem jak się gra w tenisa

Murray jest zmotywowany przed nadchodzącym sezonem.


Andy Murray zakończył tegoroczny sezon poza TOP 100. Trzykrotny mistrz imprez wielkoszlemowych nie zamierza się poddawać i rozpoczął intensywne przygotowania przed nadchodzącymi zmaganiami:

„Nie zapomniałem jak się gra w tenisa. Pokonałem w Cincinnati zawodnika z TOP 10 i graczy z TOP 50, a pod koniec ubiegłego roku dałem także radę przeciwko zawodnikowi takiemu jak Stan. Wiem, że będę występował i wygrywał wielkie pojedynki, jeśli będę zdrowy i w 100% sprawny przez dłuższy okres czasu. Dlatego właśnie teraz wykonuję tę całą pracę, aby uniknąć problemów w przyszłym roku.

Zacząłem trenować dwa tygodnie temu. Dużo czasu spędziłem na siłowni, starając się przezwyciężyć swoje słabości, co było ekscytujące. Jestem bardzo zmotywowany. Jedyną rzeczą, której mogę nie przywrócić do poprzedniego poziomu, to prędkość. Mam jednak nadzieję, że mogę poprawić swoją siłę i moc, aby być trochę szybszym na korcie. Nie ma powodu sądzić, że nie będę w stanie wrócić do swojego starego poziomu. Czuję się dobrze.”

Mats Wilander skrytykował decyzję byłego lidera rankingu ATP o przyjęciu dzikiej karty do French Open 2020. Szkot pożegnał się z paryską mączką już w pierwszej rundzie, ale nie jest zrażony tą porażką, a słowa Szweda go zmotywowały:

„Coś takiego daje ci motywację na krótko, ale pomaga ci. Jednak za miesiąc, nie będzie to coś, o czym będziesz za dużo myśleć. Zaraz po ukończeniu Roland Garros, długo myślałem o niektórych rzeczach, zrobiłem kilka testów. Rzeczy, które motywują mnie do powrotu, są tak proste, jak pytanie o procent tkanki tłuszczowej w moim ciele, a wykład, który otrzymałem, wcale mnie nie ucieszył.

Coś takiego, skłoniło mnie do myślenia: „w porządku, możesz być w znacznie lepszej kondycji niż jesteś teraz”. Ciężko pracowałem, żeby się tu dostać, ale mogę zrobić to lepiej. Mogę lepiej się odżywiać, mogę pracować ciężej na siłowni. Dłuższy okres przed sezonem pozwala mi na to. Normalnie tak nie jest, ale około 10-12 tygodni więcej jest na to wystarczające. To tyle czasu potrzebuje bokser na przygotowanie się do wielkiej walki. To jest to, nad czym pracuję. Wszystkie te małe rzeczy pomogły mi przywrócić moją mentalność. Skupiam się na tym, co ważne, co chcę zrobić, aby wrócić tam, gdzie chcę być.”

33-latek został zapytany o to co myśli na temat obowiązkowych szczepień dla zawodników na koronawirusa:

„Tak, chyba tak powinno być. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy będą co do tego zgodni, to dla dobra naszego sportu. Jednak tylko w przypadku gdy okaże się, że wszystko jest bezpieczne, że nie ma skutków ubocznych i że zostało to sprawdzone. Z tego co słyszałem, wydaje się, że nie powinno mieć to żadnych długofalowych skutków.”

Novak Djokovic był przeciwny temu pomysłowi. Andy uważa, że Serb mimo wszystko ostatecznie zrobi to co zostanie zalecone:

„To chyba skomplikowane. Musimy poczekać i zobaczyć, co zadecydują ATP i ITF, a ten czas w końcu nadejdzie. Myślę, że jeśli coś będzie konieczne, abyśmy znów grali w tenisa, on to zrobi.”

bonio 2020-11-26 15:54:31
TRANSMISJE
23.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
26.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
27.01, 11:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered