Kenin: Jesteśmy dobrymi przyjaciółkami

Kenin: Jesteśmy dobrymi przyjaciółkami

Kirsten doznała poważnej kontuzji w trakcie meczu z Sofią.


Notowana na 86. miejscu w rankingu WTA Kirsten Flipkens na pewno przez jakiś czas nie zapomni wydarzeń z drugiej rundy Abu Dhabi WTA Women’s Tennis Open. Belgijka w dziesiątym gemie drugiego seta niefortunnie upadła na blok reklamowy i skręciła kostkę.

Ogromny ból i spuchnięta stopa zmusiły ją do poddania spotkania. Sofia Kenin po konfrontacji życzyła Kirsten szybkiego powrotu do zdrowia:

„Zagrałam loba, a potem zobaczyłam jak upada. Myślałam, że wstanie i zagramy kolejny punkt. Ale ona zaczęła płakać, myślałam, że to nie będzie zbyt poważne. Chociaż oczywiście było to bolesne, ale pomyślałam, że przyjdzie fizjoterapeuta, obklei ją i będziemy grać dalej. Potem jednak zrobiło się jeszcze gorzej i zasmuciłam się. Jesteśmy dobrymi przyjaciółkami i to nie jest coś, na co chcesz patrzeć. Mam tylko nadzieję, że szybko wyzdrowieje i będzie gotowa na Australię.”

W takich przypadkach w zwyczajnych czasach, byłoby normalne, że przeciwnik popędziłby na drugą stronę siatki, żeby zaoferować pomoc, ale Kenin była zmuszona zachować dystans w związku z przepisami dotyczącymi koronawirusa:

„Szkoda, że nie mogłam po prostu stanąć po jej stronie i pomóc jej. Nie mogłam tego zrobić z powodu wirusa. Rozegrała naprawdę dobry mecz. To był solidny pojedynek w wykonaniu nas obu. Nie w taki sposób chciałam wygrać. Dobrze jest iść dalej, ale ja tylko życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia.”

Yulia Putintseva [13] będzie rywalką mistrzyni Australian Open 2020 w walce o ćwierćfinał.

bonio 2021-01-08 15:28:44
TRANSMISJE
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy
31.01, 08:00 Eurosport 2 Australian Open