Muguruza: Muszę grać więcej

Muguruza: Muszę grać więcej

Garbine awansowała do drugiej rundy Abu Dhabi WTA Women's Tennis Open.


Garbine Muguruza w pierwszej rundzie w Abu Dhabi trafiła na wymagającą przeciwniczkę. Po drugiej stronie siatki stanęła bowiem Kristina Mladenovic, która dobrze rozpoczęła pojedynek przeciwko byłej liderce rankingu WTA.

Dwukrotna mistrzyni imprez wielkoszlemowych mimo wszystko odnalazła swój rytm i wygrała z Francuzką w dwóch partiach 6/2, 6/4. Hiszpanka na konferencji prasowej opowiedziała o swoich wrażeniach:

„Wspaniale było rozegrać dzisiejszy mecz i go wygrać, ale odczucia są zwyczajne. Muszę grać więcej. To jest bardzo szybka nawierzchnia i mocno tu wieje. Muszę grać najlepiej jak potrafię. Przy każdym punkcie, grać na maksimum, bo chcę stąd wyjechać z jak największą liczbą rozegranych spotkań.

Na początku zwolniłam, przez kort, wiatr. Nie uderzałam w piłkę tak, jak tego chciałam, a co więcej poruszałam się trochę dziwnie. Potem udało mi się poprawić, dzięki czemu odwróciłam wynik. Zaczęłam dominować, a jej na to nie pozwalałam. Ciężko było znaleźć właściwe odczucia, ale jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa.”

Garbi preferuje defensywny styl gry:

„Na korcie masz dwie opcje: albo dominujesz, albo biegasz, żeby zdobyć punkt. Podoba mi się ta pierwsza opcja, to jest mój styl, mój sposób na grę. Dominowałam w pierwszym meczu i wykorzystałam swoją szansę. To skomplikowane, bo wiesz, że każdy chce być agresywny, to jest duża presja.”

Obecnie 27-latka trenuje pod okiem Conchity Martinez. Wyjawiła, że nie lubi zmieniać szkoleniowców:

„Bardzo ciężko jest mi zmieniać trenera bądź trenerkę. Jestem kimś, kto lubi ich zatrzymywać. Nie chodzi o to, że jak rok jest dobry, to i zespół jest dobry, a jak rok jest zły, to i zespół jest zły. Chodzi o to, jak ja się czuję. Jeśli uważam, że to ten właściwy, to będę się go trzymała i będę cierpliwa. Ciężko mi to zmienić.”

bonio 2021-01-08 13:53:31
TRANSMISJE
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy
31.01, 08:00 Eurosport 2 Australian Open