Odbędzie się pokazówka przed AO 2021

Odbędzie się pokazówka przed AO 2021

Pod koniec stycznia w Adelajdzie zostanie rozegrana impreza pokazowa.


Docierają do nas kolejne wiadomości od dyrektora Australian Open. Craig Tiley w rozmowie z Tennis Channel ogłosił, że 29 i 30 stycznia odbędzie się turniej pokazowy w Adelajdzie.

Wezmą w nim udział: Novak Djokovic, Rafa Nadal, Dominic Thiem, Ashleigh Barty, Simona Halep i Naomi Osaka. Szczegóły nie zostały jeszcze ostatecznie dopracowane, ale organizacja imprezy nie należała do najłatwiejszych.

Inicjatywa wyniknęła z potrzeby zakwaterowania części osób w innym mieście (należy tutaj wspomnieć, że hotel Westin w Melbourne, w którym początkowo zawodnicy mieli zostać poddani izolacji, został wycofany ze względu na skargi sąsiadów):

„W związku z tym, że liczba osób, która mogła poddać się kwarantannie w Melbourne, była praktycznie na granicy, potrzebowaliśmy trochę wytchnienia. Skontaktowaliśmy się z rządem Południowej Australii, aby omówić możliwość przeprowadzenia tam kwarantanny około 50 osób. Nie byli tym zainteresowani, ponieważ nie leży w ich interesie narażanie swojej społeczności na ryzyko, podczas gdy zawodnicy udadzą się po jej zakończeniu bezpośrednio do Melbourne.

Jednak zorganizowanie małego turnieju pokazowego przed ich wyjazdem do Melbourne, byłoby opłacalne. Szef rządu (Steven Marshall) dał więc zgodę na umieszczenie 50 osób w bańce i na rywalizację zawodników w pokazówce.

Warunki kwarantanny w Adelajdzie będą dokładnie takie same. Będzie to po prostu mniejsza grupa osób zatrzymująca się w innym hotelu. Oni również przyjadą ze swojego miejsca wylotu bezpośrednio do Adelajdy. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu w innym mieście przed wyjazdem do Melbourne i najlepsza możliwość na podziękowanie Adelajdzie za zorganizowanie kwarantanny dla około 50 osób.”

Tenisiści mają wystąpić w Adelajdzie przed publicznością.

bonio 2021-01-08 11:04:42
TRANSMISJE
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy
31.01, 08:00 Eurosport 2 Australian Open