Impreza w Abu Dhabi bez Kenin

Sofia została pokonana w ćwierćfinale przez Marię Sakkari.

Rozstawiona z najwyższym numerem Sofia Kenin o wejście do półfinału Abu Dhabi WTA Women’s Tennis Open walczyła w poniedziałek ze sklasyfikowaną na 22. miejscu w rankingu WTA Marią Sakkari [9]. Greczynka początkowo nie potrafiła odnaleźć rytmu gry, który prezentowała w poprzednich starciach.

Amerykanka rosyjskiego pochodzenia zapisywała na swoim koncie więcej punktów i zasłużenie objęła prowadzenie 1:0 w setach. Wtedy sytuacja się zmieniła. 25-latka pochodząca z Aten przejęła kontrolę nad pojedynkiem, zachwycała ładnymi akcjami i dzięki temu doprowadziła do remisu w setach na po 1.

Gra zwyciężczyni Australian Open 2020 zupełnie się posypała. Sakkari dominowała na korcie i po 92 minutach pokonała Sonyę w trzech partiach 2/6, 6/2, 6/0. Maria zrewanżowała się jej tym samym za dwie poprzednie porażki. 22-latka za udział w tej imprezie otrzyma 12 675 $ i 120 punktów.

Natomiast przed Greczynką kolejny trudny sprawdzian. Tym razem będzie starała się się zatrzymać nakręconą Arynę Sabalenkę [4]. Białorusinka rozprawiła się tego dnia z Eleną Rybakiną [6] 6/4, 4/6, 6/3 i odniosła trzynaste zwycięstwo z rzędu. W drugim półfinale zmierzą się Marta Kostyuk i Veronika Kudermetova.

Młodziutka Ukrainka awansowała do pierwszego półfinału w karierze, po tym jak wygrała z Sarą Sorribes Tormo 0/6, 6/1, 6/4. Tymczasem Rosjanka rozegrała intensywny bój z Eliną Svitoliną. Panie spędziły na korcie blisko trzy godziny i górą ostatecznie okazała się dobrze dysponowana Veronika.