Isia: Przejęłam kontrolę nad życiem

Isia: Przejęłam kontrolę nad życiem

Wywiad z Polką ukazał się w magazynie Gala.


W poniedziałek w magazynie Gala ukazał się wywiad z Agnieszką Radwańską przeprowadzony przez Katarzynę Dąbrowską. Finalistka Wimbledonu 2012 opowiada w nim o swoim życiu po zakończeniu kariery tenisowej.

Byłej wiceliderce rankingu WTA nie żałuje decyzji o rozpoczęciu nowego etapu:

„Czuję, że w końcu mam jakieś życie. Bo sportowcy tak naprawdę mają go bardzo mało. To harówa, rutyna, a nawet monotonia. Kort, treningi, hotele, wyjazdy, turnieje i tak w kółko. Tam nie ma normalnego życia, jest poświęcenie. A teraz doświadczam normalności. Najwięcej skorzystałam z niej między końcem kariery a pojawieniem się Kubusia. Czyli przez rok. Bo potem byłam już w ciąży i wybuchła pandemia, więc zostało mi tylko odpoczywanie i prace domowe.”

Dzieciństwo Isi ze względu na ciągłe trening i wyjazdy na turnieje, nie należało do najłatwiejszych:

„Pamiętam nagrody, które wygrywałam jako dziecko: słuchawki, walkman, wielki telewizor. To mnie cieszyło, tym bardziej że nie było nas na to stać w tamtych czasach. Może to mi rekompensowało inne rzeczy i dlatego się nie buntowałam. Pogodziłam się z tym, że mam inne dzieciństwo, chociaż nie wiem, czy to można nazwać dzieciństwem. To była raczej praca od samego początku, bo dzieciństwo chyba inaczej wygląda.”

W lipcu ubiegłego roku Agnieszka została mamą. Na świat przyszedł chłopczyk, któremu wraz z mężem dali na imię Kubuś:

„Kuba, siłą rzeczy, będzie miał inny start. I myślę, że to jest jedno z największych wyzwań dla mnie jako matki – wychować go tak, żeby nie miało dla niego znaczenia, że od początku ma wszystko. To jest mój cel, by pokazać Kubusiowi, że pieniądze nie biorą się znikąd. Że na nie trzeba sobie zapracować, że nic nie ma za darmo.”

Całą rozmowę ze starszą z sióstr Radwańskich przeczytacie w najnowszym wydaniu Gali, które jest już dostępne w kioskach i salonikach prasowych.

bonio 2021-01-11 19:18:44
TRANSMISJE
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy
31.01, 08:00 Eurosport 2 Australian Open