Tsitsipas jest gotowy na grę w Australian Open

Tsitsipas jest gotowy na grę w Australian Open

Stefanos udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej Sky Sports.


Australian Open 2021 zbliża się wielkimi krokami. Stefanos Tsitsipas w ostatnio udzielonym wywiadzie dla stacji telewizyjnej Sky Sports wyjawił, że jest gotowy na rywalizację o trofeum pierwszego turnieju wielkoszlemowego w sezonie:

„Czuję się o wiele lepiej wraz z biegiem dni. Byłem na wakacjach, a teraz, kiedy miałem tyle czasu, pracowałem nad wieloma aspektami mojej gry, które wymagały ulepszenia. Jestem gotów na lot do Melbourne i na grę zarówno w ATP Cup, jako reprezentant Grecji, jak i w Australian Open 2021.”

ATP Finals w tym sezonie nie odbędą się w Londynie, a Turynie. 22-latka pochodzącego z Aten cieszy ta zmiana:

„To świetna wiadomość, że ATP Finals odbędą się we Włoszech. Ten kraj jest dla mnie drugim domem, ponieważ mamy bardzo podobne kultury. Ludzie tam są bardzo ciepli. Mam wielu przyjaciół tutaj, we Włoszech. To dobrze, że miejsce ATP Finals jest czasami zmieniane. Pierwszy rok oczywiście nie będzie łatwy, ale na dłuższą metę myślę, że ten turniej będzie niesamowity. Niestety, w Grecji tenis nie jest tak ważny, jak we Włoszech. We Włoszech dużo się gra w tenisa.”

Dwukrotny półfinalista imprez wielkoszlemowych zdradził co jest według niego najważniejsze w tenisie:

„Powiedziałbym, że siła mentalna to 50%, siła fizyczna 30%, a technika 20%. W moim przypadku, ta ostatnia cecha jest dla mnie bardzo ważna. W pierwszej setce znajduje się wielu zawodników, którzy nie są silni psychicznie, ale są tam dzięki swojej kondycji fizycznej.

Nauczyłem się grać na mączce. Jest to idealna nawierzchnia do nauki techniki i taktyki tenisowej. Dużo czasu zajęło mi dostosowanie się do innych kortów, ale zawsze uważałem, że technika jest najważniejszą rzeczą, która wyróżnia się w tenisie.”

bonio 2021-01-11 12:58:48
TRANSMISJE
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy
31.01, 08:00 Eurosport 2 Australian Open