Hubert: Chcę grać coraz lepiej

Hubert: Chcę grać coraz lepiej

Nasz reprezentant zagra o tytuł Delray Beach Open.


Rozstawiony z czwartym numerem Hubert Hurkacz we wtorek awansował do finału Delray Beach Open i stanie przed szansą zdobycia drugiego trofeum w karierze. Jego ostatnim rywalem na Florydzie będzie Sebastian Korda.

W trakcie nielicznie zgromadzonej na trybunach publiczności znaleźli się Polacy. Hubi jest dumny, że może reprezentować nasz kraj:

„To niesamowite, że mogę reprezentować Polskę, a także, że Polacy przyjeżdżają i wspierają nas w trakcie gry. Czy to tu (w Delray Beach- przyp. red.), czy w Sydney, czy w Australii na ATP Cup. Naprawdę miło jest być Polakiem.”

Iga Świątek w ubiegłym roku wywalczyła tytuł na kortach Rolanda Garrosa. 23-latek pochodzący z Wrocławia zdradził, że nastolatka jest dla niego inspiracją:

„To czego dokonała podczas French Open było niesamowite i jest ogromną inspiracją. To czego dokonała, wygrywając turniej wielkoszlemowy, nie będąc rozstawioną zawodniczką i tak grając, jest niezwykłe. To co osiągnęła, jest naprawdę inspirujące dla całej Polski.

Pogratulowałem jej, ale nie spotkaliśmy się osobiście po tym sukcesie.”

Podczas Australian Open 2021 Hurkacz może zostać po raz pierwszy rozstawiony w turnieju wielkoszlemowy. Nie ukrywał, że bardzo cieszy go ten fakt:

„Na pewno może mi to pomóc w pierwszych rundach, bo wiesz, że nie spotkasz się z Rafą, czy Novakiem. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł być trochę wyżej rozstawiany, ponieważ inaczej już w trzeciej rundzie mierzysz się z najlepszymi zawodnikami. Ale oczywiście jest to krok naprzód. Chcę grać coraz lepiej.”

bonio 2021-01-13 12:46:28
TRANSMISJE
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy
31.01, 08:00 Eurosport 2 Australian Open