Sabalenka: Jestem bardzo szczęśliwa

Sabalenka: Jestem bardzo szczęśliwa

Aryna w środę triumfowała w Abu Dhabi WTA Women's Tennis Open.


Aryna Sabalenka w przeciągu ostatnich kilku dnia imponowała znakomitą dyspozycją podczas rozgrywek, które miały miejsce w Abu Dhabi. W środę 22-latka urodzona w Mińsku zasłużenie wywalczyła trofeum tego turnieju:

„Zrobiłam wszystko, co byłam w stanie podczas każdego meczu, od samego początku. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę rozpocząć sezon od zdobycia tytułu. Każdy finał jest naprawdę czymś wyjątkowym, a dodatkowo powiedziałabym, że finały to nieco inna rywalizacja. Ten finał był piękny i mogę powiedzieć także, że był to bardzo szybki pojedynek. Mam nadzieję, że podtrzymam tę dobrą dynamikę wyników i zrobię wszystko, aby nadal wygrywać! (śmiech). Nikt nie lubi przegrywać.”

Białorusinka w finale pokonała w przeciągu godziny Veronikę Kudermetovą:

„W pierwszych dwóch gemach serwisowych, starałam się zobaczyć, jak będzie zachowywała się na returnie. Widziałam, że nie potrafi dobrze odgadnąć podania, więc wtedy ja postanowiłam zrobić krok naprzód na returnie. Miała trochę niski procent trafionego drugiego podania i wykorzystałam to, żeby ją przełamać i odskoczyć w wyniku.

Jestem bardzo dumna patrząc na to, jak dzisiaj grałam. W niektórych gemach nie czułam się komfortowo z moim serwisem, w innych z backhandem i forehandem, ale mimo wszystko walczyłam o każdy punkt, żeby wygrać ten mecz. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z tego tytułu oraz z tego jak się układają sprawy.”

Teraz Aryna weźmie udział w jednej z imprez poprzedzających Australian Open.

bonio 2021-01-13 16:32:20
TRANSMISJE
28.01, 08:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
29.01, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
31.01, 00:30 Eurosport 2 Gippsland Trophy
31.01, 06:00 Canal+ Sport Rogers Cup
31.01, 07:00 Canal+ Sport Gippsland Trophy
31.01, 08:00 Eurosport 2 Australian Open