Stan nie wykorzystał piłek meczowych

Wawrinka nie wygrał spotkania, chociaż miał do dyspozycji trzy piłki meczowe.

Stan Wawrinka [17] w meczu drugiej rundy Australian Open 2021 zmierzył się ze sklasyfikowanym na 55. miejscu w rankingu ATP Martonem Fucsovicsem. Mistrz tych zmagań z 2014 roku kiepsko rozpoczął tę konfrontację. Szwajcar po niecałych 90. minutach przegrywał 0:2 w setach.

Później udało mu się jednak doprowadzić do zwrotu akcji. 35-latek pochodzący z Lozanny wyrównał wynik w partiach na po 2, po czym panowie rozpoczęli intensywny bój o zwycięstwo w tej konfrontacji. Do roztrzygnięcia potrzebny był tie-break. Wydawało się, że padnie on łupem Wawrinki.

Szwajcar prowadził w nim wysoko 6/1, 7/3 i 9/6, ale nie wykorzystał swoich szans. Węgier obronił trzy piłki meczowe i to on po 4 godzinach pokonał Stana 7/5, 6/1, 4/6, 2/6, 6/7 (9). Teraz na jego drodze stanie Milos Raonic [14]. Corentin Moutet okazał się słabszy w środę od finalisty Wimbledonu 2016.

Dalej gra także dwóch innych reprezentantów Kanady. Denis Shapovalov [11] wygrał z Bernardem Tomicem [Q] 6/1, 6/3, 6/2, a Felix Auger-Aliassime z Jamesem Duckworthem 6/4, 6/1, 6/2. Shapo i Felix zagrają przeciwko sobie o 1/8 finału. Alexandre Muller [LL] musiał uznać wyższość Diego Schwartzmana [8].

Argentyńczyk w trzeciej rundzie spotka się na korcie z Aslanem Karatsevem [Q]. Dusan Lajovic [27] był górą nad Alexandrem Bublikiem i następnie czeka go bój z Pedro Martinezem.