Kenin zasmucona szybką porażką

Kenin zasmucona szybką porażką

Sofia nie zdołała obronić tytułu Australian Open.


Sofia Kenin nie mogła mówić o łatwym losowaniu drabinki Australian Open 2021. Już w drugiej rundzie Amerykanka rosyjskiego pochodzenia trafiła na dobrze dysponowaną Kaię Kanepi.

Ubiegłoroczna zwyciężczyni tej imprezy przegrała z Estonką po 65 minutach w dwóch setach 3/6, 2/6:

„Jestem smutna ze względu na tę porażkę. Muszę pogratulować Kanepi tego meczu. Ona grała bardzo dobrze, a ja czułam, że nie mogę grać swojego najlepszego tenisa. Wyszłam na ten mecz trochę zdenerwowana i to mi bardzo zaszkodziło. Zdominowała mecz od początku do końca i doskonale zrealizowała plan, który miała w głowie przed rozpoczęciem meczu. Ani przez chwilę nie czułam się komfortowo i nie mogłam perfekcyjnie wykonywać swoich uderzeń.”

22-latka pochodząca z Moskwy nie mogła się skupić w tej konfrontacji:

„Nie wiem, czy to z tego powodu, czy nie, ale wiem, że odczuwałam dużą presję. Jak już wspominałam, wyszłam na kort bardzo zdenerwowana. Nie czułam się komfortowo w żadnym momencie, nie tylko w tym meczu, ale także w meczu pierwszej rundy. To prawda, że dwa dni temu udało mi się wygrać, ale też nie czułam się na 100%. Jest to skomplikowana sytuacja, którą na pewno będę musiała rozwiązać przy okazji kolejnych turniejów.”

Sonya pochwaliła także postawę 35-latki:

„Odkąd zdobyłam tytuł w zeszłym roku, wiedziałam, że wszyscy będą oczekiwać, że wszystkie moje mecze będą kończyły się zwycięstwem. To jest bardzo trudne. Zaczęłam mecz bardzo dobrze, miałam kilka break pointów, ale czułam, że nie jestem skoncentrowana. Moja głowa nie była w tym meczu. Oczywiście, nie zamierzam odbierać żadnych zasług mojej przeciwniczce. Grała bardzo dobrze od pierwszej minuty i zasłużyła na zwycięstwo. Wiedziałam, że czeka mnie bardzo trudny mecz przeciwko Kanepi.”

Teraz Kenin ma w planach start w Dubai Duty Free Tennis Championships.

bonio 2021-02-11 18:25:03
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament