Nadal: Problemy z plecami nie są pod kontrolą

Nadal: Problemy z plecami nie są pod kontrolą

Zwycięzca Australian Open 2009 cały czas zmaga się z urazem pleców.


Rafael Nadal w drugiej rundzie Australian Open bez większych trudności rozprawił się z Michaelem Mmohem. Na konferencji prasowej były lider rankingu ATP powiedział jednak, że problemy z plecami nadal nie zniknęły:

„Problemy z plecami nie są pod kontrolą, wręcz przeciwnie. Wciąż robię co mogę na korcie, staram się znaleźć sposób na przetrwanie pojedynków. Ważne było, aby być na korcie przez krótki czas, ale wiem, że czas ucieka. Ten ból utrzymuje się od 18-19 dni i wiem, że jeśli nie znajdziemy sposobu na pozbycie się go, to będzie mi bardzo trudno osiągnąć tutaj swój cel.”

Dwudziestokrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych ma nadzieję, że nowe leczenie dobrze wpłynie na jego plecy:

„Rozwiązywanie problemu z plecami nie jest zadowalające. Wypróbowaliśmy kilka metod leczenia i jutro będzie ważny dzień, ponieważ będziemy szukać rozwiązania za pomocą nowych rzeczy. Jeśli nie zadziałają, będę pod ścianą, bo w trzeciej rundzie jest bardziej wymagający rywal. Z całym szacunkiem dla Mmoha, ale dzisiaj nie zmęczyłem się za bardzo. Udało mi się awansować bez większego wysiłku, dzięki temu ciętemu podaniu.”

Hiszpan chciałby dobrze wypaść w meczu trzeciej rundy przeciwko Cameronowi Norrie:

„W komfortowych meczach, bez większego stresu, takich jak ten dzisiaj, mogę sobie poradzić z ruchem serwisowym, który wykonuję, ale wiem, że w kolejnych meczach, nie będzie to dla mnie wystarczające. To ważne, żeby się trochę poprawić i móc rywalizować w trzeciej rundzie.

Nie czekam na cud, ale na to, że zabiegi, których będziemy próbować, zadziałają. Jest szansa, że to rozwiąże problem. Nie mogę oczekiwać, że będę miał łatwego przeciwnika w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego. To będzie wyzwanie, muszę sprawdzić czy poradzę sobie w bardziej skomplikowanym meczu. Zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie.”

bonio 2021-02-11 17:11:37
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament