Djokovic: Chciałbym pogratulować Fritzowi

Djokovic: Chciałbym pogratulować Fritzowi

Novak i Taylor stoczyli wyrównane starcie w trzeciej rundzie Australian Open.


Novak Djokovic w meczu trzeciej rundy Australian Open musiał sprostać nie tylko przeciwnikowi, ale także problemom z biodrem. Na konferencji prasowej lider rankingu ATP pogratulował Taylorowi Fritzowi świetnego występu:

„Przede wszystkim chciałbym pogratulować Fritzowi wspaniałego meczu, który rozegrał. Bardzo mi przykro, że przegrał mecz taki jak ten. Kluczowe było to, że się nie poddałem. Cały czas miałem nadzieję, że stopniowo będę czuł się coraz lepiej. Wydaję mi się, że pod koniec czwartego seta, te dolegliwości, które miałem trochę ustąpiły. W trakcie trzeciego i przez większą część czwartego seta byłem prawie nieobecny, tylko serwowałem, a w pozostałych gemach nie mogłem praktycznie nic zrobić. Po prostu oddawałem skomplikowane strzały. Myślę, że to było jedno z najbardziej wyjątkowych zwycięstw w mojej karierze. Nie ma znaczenia, w której rundzie i przeciwko komu. Wygrać mecz w takich okolicznościach, to coś, co na pewno zapamiętam do końca życia.”

O ćwierćfinał australijskiej imprezy 33-latek pochodzący z Belgradu ma zagrać z Milosem Raonicem:

„Nie wiem, co się wydarzy. Odczuwam spory dyskomfort. Nie wiem, co zrobię, żeby dojść do siebie w niecałe dwa dni. Nie wiem, czy wyjadę na kort, czy nie. Jestem bardzo dumny z tego, co dziś osiągnąłem. Zobaczymy, co stanie się jutro.”

W trakcie spotkania z Amerykaninem, publiczność ze względu na wprowadzoną kwarantannę musiała opuścić kort:

„To była oczywiście bardzo zła wiadomość. Wszyscy wiedzieli, że w życie wejdą przepisy i zostaną zamknięci na kilka dni. Było to trochę pechowe dla publiczności, że nie zobaczyli całego meczu. Bez żadnych wątpliwości, widać było wcześniej tę radość na trybunach. Mimo wszystko, nie wpłynęło to na mnie. Niezależnie od tego, czy byli kibice, czy nie, starałem się skupić i trochę modliłem się, żeby dyskomfort minął i żebym mógł nadal brać udział w tym meczu. Na szczęście tak się stało.”

bonio 2021-02-12 20:32:24
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament