Dimitrov: Próbowałem, ale to nie wystarczyło

Dimitrov: Próbowałem, ale to nie wystarczyło

Girgor przegrał w ćwierćfinale Australian Open z kontuzją i Aslanem Karatsevem.


Grigor Dimitrov miał we wtorek szansę awansować do czwartego półfinału wielkoszlemowego w karierze. Bułgarowi jednak nie udała się ta sztuka. Zwycięzca ATP Finals 2017 przegrał w 1/4 z kontuzją pleców i świetnie dysponowanym Aslanem Karatsevem [Q]:

„Nie ma powodu, dla którego miałbym to ukrywać. Wczoraj wieczorem zacząłem odczuwać skurcze w plecach, a nie było czasu, żeby to naprawić. Na początku meczu szło mi dobrze, ale przyszedł taki moment, że on był nie do zatrzymania.”

Uraz nagle dopadł 29-latka:

„Znikąd. Nie było to nawet podczas treningu. Tylko podczas zwykłego ruchu. To jest sport. To bardzo pechowe, ale to wszystko, co mogę powiedzieć. W poprzednich dniach czułem się świetnie. Wykonaliśmy świetną robotę i byłem pozytywnie nastawiony. Mogłem stawić czoła każdemu. Taki jest sport. To prawda. Dziś rano plecy bolały mnie tak bardzo, że nie mogłem nawet założyć skarpetek przed meczem. Wiedziałem, że to będzie dla mnie trudny czas. Próbowałem, ale to nie wystarczyło.”

Dimitrov nie chciał poddawać konfrontacji walkowerem i postanowił wyjść na kort. Grisha pogratulował także Rosjaninowi świetnego pojedynku:

„Adrenalina. Turniej wielkoszlemowy. Minęło sporo czasu, odkąd byłem w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego. To był jeden z niewielu przypadków, kiedy czułem się dobrze osiągając tę rundę w turnieju tej rangi. Nie straciłem jeszcze seta, dobrze się poruszałem, dobrze serwowałem… To trudne, ale taki jest sport. Przy całym szacunku dla Aslana. Mimo że widział mnie w złym stanie, robił wszystko, to co musiał. To jest jego moment, zasługuje na to.”

bonio 2021-02-16 11:09:10
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament