Djokovic znów niepokonany w Melbourne

Novak zatrzymał w niedzielnym finale Daniila Medvedeva.

W niedzielnym finale Australian Open 2021 spotkali się na korcie imienia Roda Lavera Novak Djokovic [1] i Daniil Medvedev [4]. Serb świetnie rozpoczął ten pojedynek. Djoko sprawnie wygrał własnego gema, po czym wywalczył przewagę przełamania i odskoczył na 3/0.

Rosjanin odnalazł jednak swój rytm, zaczął lepiej serwować i udało mu się doprowadzić do remisu na po 3. Od tej pory panowie szli równo do wyniku na po 5. Emocjonująca końcówka należała do lidera rankingu ATP. Nole wypracował więcej punktów i po 40 minutach zapisał na swoim koncie otwierającą partię.

33-latek gorzej prezentował się na początku drugiej odsłony. Daniil wykorzystał tę sytuację i od razu przełamał starszego o prawie 9 lat Dokovica. Był to mimo wszystko chwilowy spadek w grze Novaka. Serb rozkręcił się i to on zaczął dominować na korcie.

W przeciwieństwie do 25-latka, który nie potrafił wejść na wyższy poziom. Nole stracił w tej odsłonie tylko 2 gemy i po planie powiększył swoje prowadzenie na 2:0 w setach. Trzecia partia także była jednostronna. Djoko znakomicie konstruował kolejne akcje. W przeciwieństwie do Medvedeva, który popełniał masę niewymuszonych błędów.

Tenisiści zagrali przeciwko sobie po raz ósmy i po raz piąty górą był Serb. Novak po niecałych dwóch godzinach pokonał Rosjanina w trzech setach 7/5, 6/2, 6/2. Serb przerwał znakomitą passę Daniila dwudziestu zwycięstw z rzędu.

Za dziewiąty triumf na obiekcie Melbourne Park 33-latek pochodzący z Belgradu otrzyma 2000 punktów i 2 750 000 dolarów australijskich. Nole jeszcze nigdy nie przegrał w tych rozgrywkach meczu finałowego. To dla niego już osiemnasty wielkoszlemowy tytuł.