Djokovic: Chciałem dobrze rozpocząć ten sezon

Djokovic: Chciałem dobrze rozpocząć ten sezon

Novak w niedzielę wywalczył osiemnaste wielkoszlemowe trofeum.


Novak Djokovic w niedzielę po raz dziewiąty triumfował w Australian Open. Dla Serba to już osiemnasty wielkoszlemowy tytuł. Na konferencji prasowej Djoko zdradził, że chce się skupić na zwycięstwach właśnie w tego typu imprezach:

„Każdy tytuł daje wyjątkowe odczucia, ale tego nie da się porównać z pozostałymi ze względu na to, jak to wszystko się rozwinęło. Nie było łatwo zmierzyć się z kwarantanną, a pod względem emocjonalnym był to najtrudniejszy turniej wielkoszlemowy ze wszystkich, w których brałem udział. Włożyłem wiele energii i czasu w to, by móc tu siedzieć i myślę, że te tygodnie będą bardzo przydatne w przyszłości.

Świadomość, że będę zawodnikiem z największą liczbą tygodni na pozycji nr 1 w historii, przynosi mi ulgę i pozwala skupić się bardziej na turniejach wielkoszlemowych. Moje cele ulegną zmianie i będę musiał wprowadzić poprawki do mojego harmonogramu. Patrząc na panującą na świecie pandemię, nie będzie łatwo grać w wielu turniejach i być z rodziną. Nie odczuwam zmęczenia, ale to dla mnie jasne, że muszę odpowiednio rozkładać swoje wysiłki. Wygrywanie takich turniejów to spełnienie marzeń, zwłaszcza, że coraz więcej zawodników rzuca wyzwanie „Wielkiej Trójce”. Od dziś moim głównym celem jest zdobywanie kolejnych tytułów wielkoszlemowych i wszystkie moje wysiłki będą skupione właśnie na tym. Nie zamierzam siedzieć w domu przez cały rok i grać tylko w imprezach wielkoszlemowych, ale są one moim głównym celem.”

33-latek pochodzący z Belgradu wyjawił, że marzył o zdobyciu tego trofeum:

„Tak, naprawdę potrzebowałem wygrać ten turniej. Dyskwalifikacja w US Open bardzo wpłynęła na mnie mentalnie i emocjonalnie, ponieważ czułem się świetnie i nie przegrałem wcześniej żadnego meczu. Przez resztę sezonu miałem z tego powodu wzloty i upadki. Bardzo brakowało mi publiczności na trybunach, ale udało mi się ukończyć sezon jako numer 1. Chciałem dobrze rozpocząć ten sezon i czuję, że ten turniej da mi dodatkową pozytywną energię i pozwoli mi grać z dużą pewnością siebie.”

W finale Nole zatrzymał Daniila Medvedeva. Rosjanin bardzo ciepło wypowiedział się na temat Serba podczas ceremonii. Djoko podziękował mu za te słowa:

„Pierwszą rzeczą, jaką chcę powiedzieć o Daniilu, jest to, że byłem miłe zaskoczony jego pozytywnymi słowami podczas ceremonii wręczania nagród. To wspaniały chłopak i chcę mu bardzo podziękować za wszystko, co powiedział. To bardzo skromny chłopak, szanuje wszystkich i chociaż dzisiaj to nie był jego dzień, to nie mam wątpliwości, że przed nim wielka kariera. Jestem przekonany, że w przyszłości jeszcze nie raz zobaczymy się na takim stadionie jak ten.”

bonio 2021-02-22 10:01:24
TRANSMISJE
01.03, 13:00 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 16:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
01.03, 16:30 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
01.03, 19:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
01.03, 20:00 Canal+ Sport 2 Qatar Total Open
02.03, 09:07 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament