Murray: Wiem, na jakim jestem poziomie

Murray: Wiem, na jakim jestem poziomie

Andy w tym tygodniu bierze udział w Open Sud de France.


Andy Murray przy okazji udziału w Open Sud de France (ATP 250) udziela wielu wywiadów. W jednym z nich Szkot wypowiedział się na temat męskiego finału tegorocznej edycji Australian Open:

„Myślałem, że finał będzie bardziej zacięty, ale wiem także, jak dobrze Novak potrafi grać w Australii, jak odnajdzie swój tenis i będzie bardzo zmotywowany. Widziałem, że przed finałem, Medvedev powiedział coś w stylu, że Novak ma na swoich barkach dużą presję. Tak, to prawda, ale ci faceci są na szczycie, żyją z presją przez całą karierę i doskonale wiedzą, jak grać najlepiej, kiedy to naprawdę ma znaczenie. Dla mnie młodsi chłopcy udowodnili, że nie są w stanie dorównać „Wielkiej Trójce”. To oczywiste, że w US Open Dominic zrobił to, co musiał zrobić, aby go wygrać, ale gdyby Novak nie rzucił tą piłką w gardło sędziny liniowej, stałoby się to samo, co w Australii.”

Były lider rankingu ATP w tym miesiącu podczas Biella Challenger Indoor 1 doszedł aż do finału. Trzykrotny mistrz imprez wielkoszlemowych nadal wierzy w swoje możliwości:

„Dobrze było móc zagrać pięć spotkań. Warunki były trudne, ale pod względem tenisowym czułem się dobrze. W okolicach ćwierćfinału czułem się trochę zmęczony, ale od półfinału zacząłem czuć się lepiej. Kiedy jednak rozpoczął się finał, było mi bardzo ciężko na nogach, nie potrafiłem sobie z tym poradzić. Chociaż jest to zrozumiałe. Minęło ponad pięć miesięcy, odkąd rozegrałem tyle meczów z rzędu i dopiero co powróciłem po dwóch tygodniach, podczas których nie mogłem nic robić z powodu wirusa.

Fizycznie nic mnie nie bolało. Czułem się dobrze, z moim biodrem było wszystko w porządku. Trenuję z wieloma czołowymi zawodnikami i wiem, co jestem w stanie zrobić przeciwko nim. Gdybym dostawał łomot za każdym razem, kiedy z nimi trenowałem, nie grałbym dalej. Wiem, na jakim jestem poziomie. Jeśli uda mi się utrzymać formę przez pewien okres czasu i uzyskać dobre obciążenie treningowe i meczowe, to nie widzę powodu, dla którego nie mógłbym rywalizować z najlepszymi. Nadal czuję, że mogę rywalizować w dużych turniejach. Szkoda, że nie mogłem tego pokazać w Australii, byłem na to gotowy, nie mam co to do tego wątpliwości.”

bonio 2021-02-23 10:14:33
TRANSMISJE
25.02, 09:00 Canal+ Sport Adelaide International
26.02, 05:30 Canal+ Sport Adelaide International
26.02, 07:09 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
26.02, 09:00 Canal+ Sport Adelaide International
27.02, 06:00 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered
27.02, 08:30 Canal+ Sport Adelaide International