Muguruza: Znam siebie dużo lepiej

Muguruza: Znam siebie dużo lepiej

Garbine będzie przeciwniczką Magdy Fręch w drugiej rundzie Volvo Car Open.


Garbine Muguruza ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach wielkoszlemowych. Jedno z nich odniosła na kortach Rolanda Garrosa. Hiszpanka bardzo lubi więc rywalizację na kortach ziemnych.

Teraz przed nią start w Charleston, Madrycie, Rzymie i Paryżu:

„Turnieje na kortach ziemnych to moja ulubiona część sezonu, więc obecność tutaj jest bardzo pozytywną rzeczą. Jestem bardzo podekscytowana. Muszę to kontrolować, ponieważ nie będę grała w wielu turniejach, a czuję pewną potrzebę, żeby szybko osiągnąć dobry wynik.”

Volvo Car Open rozgrywane jest na zielonej mączce. Była liderka ranking WTA zdradziła, że ta nawierzchnia jest nieco inna od typowego kortu ziemnego:

„Zielona mączka jest zdecydowanie inna niż czerwona. Dorastałam grając na ziemi i mogę was zapewnić, że to nie to samo. Oczywiście można się ślizgać i tak dalej, ale czuję, że to co innego. Minęło prawie dziesięć lat, odkąd grałam tu po raz ostatni. Był to jedyny raz, kiedy grałam na tej nawierzchni. To był jedyny raz w moim życiu, kiedy grałam na zielonej mączce, tak dawno temu, więc jest to wyzwanie, aby wrócić i spróbować odzyskać trochę doświadczenia. Nie mogę się doczekać meczu, żeby zobaczyć, jak wypadnę.”

Wraz z biegiem czasu Garbine radzi sobie w tourze coraz lepiej:

„Kiedy stajesz się starszy i dojrzalszy, akceptujesz i zarządzasz lepiej, zarówno zwycięstwami, jak i porażkami. Zużywasz dużo mniej energii. Ogólnie rzecz biorąc, kluczowe jest to, że teraz znam siebie dużo lepiej, wiem, jak muszę pracować i wiem, jak muszę działać, żeby obrać właściwy kierunek. Kilka lat temu zajęłoby mi trochę więcej czasu, aby to osiągnąć.”

O trzecią rundę Volvo Car Open 27-latka zagra z Magdaleną Fręch.

bonio 2021-04-06 11:11:50
TRANSMISJE
21.04, 16:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
22.04, 11:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 15:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 17:00 Canal+ Sport Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 22:00 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered