Piatti: Sharapova ma mentalność mistrzyni

Piatti: Sharapova ma mentalność mistrzyni

Riccardo zapoznał Jannika z Sharapovą, żeby Włoch wziął z niej przykład.


Riccardo Piatti pełni obecnie funkcję szkoleniowca Jannika Sinnera. Nastolatek pod okiem 62-latka osiąga niesamowite rezultaty. Panowie poznali się kiedy Jannik miał niewiele ponad 13 lat. Riccaro już wtedy wiedział, że Włoch jest wyjątkową osobą:

„Już wtedy widziałem, że gra bardzo dobry tenis, ale to, co naprawdę przykuło moją uwagę, było poza kortem. Miał 14 lat, ale umysł jak 17, 18 czy 19-latek. Jannik był bardzo dojrzały, potrafił przebywać z każdym. Skupiłem się na tym i od tego momentu zaczęliśmy kształtować jego grę.

Jeśli jeździsz na nartach i bierzesz na przykład udział w wyścigu, to szybko zdajesz sobie sprawę, że musisz utrzymać koncentrację, bo jeśli popełnisz jeden błąd, odpadasz. On myślał, że tak samo jest w tenisie. Ten sport spodobał mu się, ponieważ można popełnić błąd, ale ma się możliwość powrotu do gry i znów grać dobrze. Jannik pochodzi z małego miasteczka, jego rodzice są pracowitymi ludźmi. Wie, że każdy musi pracować, aby coś zdobyć i że jeśli nie będziesz się odpowiednio starał, to tego nie dostaniesz.”

Piatti chciał zapoznać Jannika z Marią Sharapovą, żeby jego podopieczny wziął ją za przykład:

„Chciałem, żeby Jannik zrozumiał jaka jest mentalność numeru jeden. Maria ma swoje priorytety. Kiedy jest na korcie, patrzy na piłkę, uderza ją i stara się wszystko robić perfekcyjnie. Kiedy jest w trakcie wymiany, skupia się tylko na niej. Kiedy jest poza kortem, skupia się na stronie fizycznej, na kondycji. Kiedy już to wszystko zrobi, to jest osobą towarzyską. Maria jest idealnym przykładem osoby z mentalnością mistrza.”

Riccardo opowiedział jakie mają z Sinnerem cele:

„To jasne, że celem jest wygranie turnieju wielkoszlemowego i bycie numerem jeden na świecie. Już o tym rozmawialiśmy. Miałem już dwóch zawodników, którzy weszli na trzecie miejsce na świecie (Ljubicic i Raonic- przyp. red.), teraz cel jest inny. Chcę, żeby ktoś zaszedł dalej i ten projekt zaczął się już dawno temu.”

Ostatnio Włoch doszedł do finału Miami Open (ATP Masters 1000), w którym uległ Hubertowi Hurkaczowi.

bonio 2021-04-06 17:17:08
TRANSMISJE
21.04, 16:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
22.04, 11:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 15:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 17:00 Canal+ Sport Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 22:00 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered