Lopez: Grałem bardzo dobrze

Lopez: Grałem bardzo dobrze

Feliciano w pierwszej rundzie w Marbelli pokonał Taro Daniela 6/4, 6/4.


Feliciano Lopez został w rozstawiony z szóstym numerem w AnyTech365 Andalucia Open (ATP 250). W pierwszej rundzie 39-latek rozprawił się z Taro Danielem. Reprezentant gospodarzy był zadowolony z tego jak prezentował się w tym starciu:

„To był całkiem dobry mecz. Grałem bardzo dobrze, biorąc pod uwagę to, że w zeszłym roku nie było prawie żadnego tenisa na mączce i miałem prawie dwa lata bez gry na tej nawierzchni. Dodatkowo, sezon jest dla mnie bardzo krótki, ponieważ jako dyrektor ATP Masters 1000 w Madrycie nie gram przez trzy tygodnie. W tym sensie, jeśli przeanalizuję to wszystko, mój występ był bardzo dobry i jestem bardzo zadowolony z tego, jak zagrałem.”

Na drodze Feliego stanie teraz młodszy o 22 lata Carlos Alcaraz [WC]. Lopez nie może się doczekać konfrontacji ze swoim rodakiem:

„To będzie wspaniały mecz do rozegrania. Jest wiele faktów i rzeczy, które można skomentować, jak ten, że kiedy się urodził, to ja byłem 56. na świecie. W tym momencie mojej kariery nie mogę się doczekać tego typu spotkań. Zmierzenie się z jednym z zawodników o świetlanej przyszłości i dużym potencjale, a do tego Hiszpanem, sprawia, że jest to bardzo miłe i wyjątkowe. Staram się nie mówić o nim zbyt wiele i staram się być ostrożny, aby nie czuł zbyt dużej presji, ale to nie znaczy, że w niego nie wierzę. Chodzi o to, że ludzie za dużo gadają, ale dobre jest to, że Carlos przyjmuje ten moment i presję w bardzo spokojny sposób.”

39-latkowi brakuje już zaledwie kilku triumfów od odniesienia pięćsetnego zwycięstwa w karierze. Nie jest to jednak główny cel wielokrotnego ćwierćfinalisty zmagań wielkoszlemowych:

„Nie zwracam na to uwagi. Wiem, że jestem blisko 500 zwycięstw. W pewnym momencie przeczytałem o tym i jest to fajny numer, który chciałbym osiągnąć, ale nie jest to coś, co mam w głowie, gdy jestem w tourze. Myślę tylko o wygranej. Tylko to mnie ekscytuje.”

bonio 2021-04-07 12:29:43
TRANSMISJE
21.04, 16:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 07:07 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
22.04, 11:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 15:00 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 17:00 Canal+ Sport Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 22:00 Polsat Sport Extra ATP World Tour Uncovered