Monte Carlo: Hubi melduje się w 2. rundzie

Spotkanie Polaka było przekładane ze względu na opady deszczu.

W poniedziałek tylko czterem tenisistom udało się zdążyć przed deszczem i awansować do drugiej rundy Rolex Monte Carlo Masters. Zwycięstwa na swoim kontach zapisali: Aslan Karatsev, John Millman, Alejandro Davidovich Fokina i Tommy Paul.

Konfrontacja Huberta Hurkacza [13] i Thomasa Fabbiano [Q] została przerwana ze względu na załamanie pogody. Polak w poniedziałek wypracował sobie prowadzenie 1:0 w setach. Po powrocie we wtorek na kort, lepiej prezentował się Włoch.

Fabbiano od razu przełamał mistrza Miami Open 2021 i po chwili zasłużenie doprowadził do remisu w partiach. 24-latek pochodzący z Wrocławia zdobył w tej odsłonie o 6 punktów mniej. Niestety, decydująca odsłona także nie układała się po myśli naszego reprezentanta.

Hubi w trzecim gemie nie zdobył ani jednego punktu, chociaż miał do dyspozycji swoje podanie. Na szczęście udało mu się przetrwać słabszy moment i odrobić straty. Od tej pory to on przejął kontrolę nad tym starciem.

Hubi pokonał starszego o 8 Thomasa 6/3, 3/6, 6/3. 31-latek za udział w tych prestiżowych zmaganiach (ATP Masters 1000) dostanie 18 100 € i 35 punktów. Natomiast następnym przeciwnikiem Hubiego będzie Dusan Lajovic albo Daniel Evans.