Wygrana batalia Igi Świątek

Iga wygrała w trzeciej rundzie Internazionali BNL d'Italia z Barborą Krejcikovą.

Iga Świątek w czwartek zagrała z Barborą Krejcikovą o wejście do ćwierćfinału Internazionali BNL d’Italia (WTA 1000). Notowana na 40. lokacie w rankingu WTA 25-latka podjęła z rozstawioną z piętnastym numerem Polką wyrównaną walkę.

Partia otwierająca tę konfrontację trwała blisko godzinę. Nasza reprezentantka zdobyła w niej jednak o sześć punktów i dwa przełamania mniej i to Czeszka objęła prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej odsłonie nie brakowało emocji.

Nastolatka pochodząca z Warszawy w dwunastym gemie obroniła dwie piłki meczowe i doprowadziła do dodatkowej rozgrywki. Po bardzo dramatycznej końcówce lepsza okazała się Iga. Po dwóch godzinach doszło do remisu w partiach.

Decydujący set nadal był zacięty, ale jego finał należał do na szczęście do Polki. Iga wygrała ten morderczy bój 3/6, 7/6 (5), 7/5. Barbora nie zrewanżowała się jej tym samym za porażkę z Miami Open 2021.

Elina Svitolina [5] albo Garbine Muguruza [12] będzie następną przeciwniczką mistrzyni French Open 2020 na rzymskiej mączce. Natomiast Krejcikova za udział w zmaganiach na obiekcie Foro Italico zapisze na swoim koncie 16,935 € i 105.