RG: Wygrana batalia Tsitsipasa

Daniil Medvedev nie zdołał urwać seta nakręconemu Stefanosowi.

Daniil Medvedev [2] i Stefanos Tsitsipas [5] wyszli we wtorek na kort imienia Philippe’a Chatrier jako ostatni. Panowie musieli rywalizować o półfinał Roland Garros 2021 przy pustych trybunach ze względu na obowiązująca we Francji godzinę policyjną.

Danya i Stefanos dostarczyli sympatykom tenisa przed telewizorami wiele emocji. Początek pojedynku był dosyć powolny w wykonaniu Rosjanina. Tsitsipas imponował wysoką formą, a starszy o dwa lata Daniil był wyraźnie słabszy. Grek sprawnie wypracował sobie prowadzenie 6/3, 3/1.

Wtedy dwukrotny finalista imprez wielkoszlemowych się rozbudził i starcie zaczęło obfitować w niesamowite wymiany. Obaj dawali z siebie wszystko. 25-latek urodzony w Moskwie odrobił straty i miał dwie szanse na wyrównanie wyniku w setach. Tsitsipas nie dopuścił do tej sytuacji.

Stefanos był tego dnia bardzo solidny i najpierw zapisał na swoim koncie drugiego seta, a następnie docisnął Medvedeva w kolejnej odsłonie. Grek po ponad dwóch godzinach zasłużenie pokonał Medvedeva 6/3, 7/6 (3), 7/5. Dla Daniila był to pierwszy ćwierćfinał na paryskiej mączce.

Otrzyma za niego 255 000 € i 360 punktów. Teraz Rosjanin ma zamiar uzupełnić skład Noventi Open. Natomiast Tsitsipas w czwartym wielkoszlemowym półfinale zmierzy się z Alexandrem Zverevem [6]. Niemiec rosyjskiego pochodzenia zatrzymał w 1/4 bez większych trudności Alejandro Davidovicha Fokinę 6/4, 6/1, 6/1.

Sascha i Stefanos zagrają przeciwko sobie po raz ósmy. W zwycięskich konfrontacjach prowadzi 22-latek 5-2.