Finał French Open nie dla Linette i Pery

Magda i Bernarda nie zdołały wywalczyć awansu do finału paryskiej imprezy.

Magda Linette i Bernarda Pera w piątek wyszły na kort imienia Simonne Mathieu, żeby walczyć o wejście do finału Roland Garros 2021. Nasza reprezentantka i Amerykanka stanęły przed bardzo trudnym zadaniem.

Ich przeciwniczkami były bowiem rozstawione z drugim numerem Katerina Siniakova i Barbora Krejcikova. Czeski duet znany jest ze znakomitych osiągnięć w grze podwójnej. Obie dziewczyny zajmowały już w deblowym rankingu pierwszą lokatę, a także mają na swoich kontach dwa wielkoszlemowe trofea.

Doświadczenie Kateriny i Barbory okazało się kluczowe. Czeszki pewnie zapisywały na swoich kontach sporo punktów, a Magda i Bernarda i nie były w stanie ich zatrzymać. Po trzydziestu dwóch minutach przegrywały 0:1 w setach. W tej odsłonie nie brakowało kontrowersji.

Został w niej wywołany aut, chociaż piłka była dobra. Przewaga Czeszek wtedy się powiększyła na 4/1, a mógł to być gem dla Polki i Amerykanki. Sytuacja zaczęło nieco lepiej wyglądać w trakcie drugiego seta. Mimo wszystko Katerina i Barbora okazały się mocniejsze i wygrały to starcie 6/1, 6/2.

Za występ w grze deblowej na paryskiej mączce Linette i Pera otrzymają 84 749 € i 780 punktów. Tymczasem następnymi rywalkami Siniakovej i Krejcikovej będą Bethanie Mattek-Sands i Iga Świątek [14] albo Irina-Camelia Begu i Nadia Podoroska.