Gdynia: Znamy pierwszą mistrzynię

Belgijka okazała się najlepsza w pierwszej edycji turnieju BNP Paribas Open.

Maryna Zanevska, Kristina Kucova – przed rozpoczęciem niedzielnego finału turnieju WTA rozgrywanego w Gdyni było wiadomo, że któraś z tych tenisistek przejdzie do historii, jako pierwsza triumfatorka tejże imprezy. Ostatecznie okazała się nią reprezentantka Belgii, która świetny tydzień ukoronowała zwycięstwem nad rywalką ze Słowacji.

Kucovej ten mecz może się śnić po nocach, bowiem weszła w niego wyśmienicie, od prowadzenia 3:0 w premierowej odsłonie, ale później nie grała już tak dobrze. Identyczna sytuacja miała miejsce w drugim secie, ale wówczas znów wróciły do niej demony i Zanevska odrobiła straty. Reprezentantka Belgii zdecydowanie lepiej poradziła sobie z presją, szczególnie w najważniejszych momentach. Mimo, że przy stanie 6:5 w drugim secie nie wykorzystała czterech piłek meczowych, to jednak zdołała zamknąć ten pojedynek w tie-breaku.

Zanevska wygrała ten mecz 6:4, 7:6(4). Triumf w Gdyni jest dla niej już 19 zdobytym tytułem, ale bezsprzecznie najważniejszym, bowiem pierwszym osiągniętym w zawodach WTA.