Los Cabos: Wyśmienity tydzień Norrie

Brytyjczyk sięgnąl po pierwszy tytuł w karierze.

Cameron Norrie przystępował do turnieju ATP 250 w Los Cabos jako zawodnik rozstawiony z numerem jeden, ale chyba nikt się nie spodziewał, że Brytyjczyk w tak wyraźny sposób będzie chciał potwierdzić swoją dominację. Aktualnie 30. zawodnik rankingu ATP nie dał rywalom żadnych szans, dzięki czemu zanotował największy sukces w zawodowej karierze.

Reprezentant Wielkiej Brytanii do finału meksykańskiej imprezy nie stracił ani jednego seta – taką samą statystyką mógł się pochwalić także po meczu o tytuł, w którym znokautował debiutującego na tej fazie Brandona Nakashimę. Mecz trwał jedynie 84 minuty i zakończył się rezultatem 6:2, 6:2.

Norrie tym samym zdobył pierwszy tytuł na poziomie ATP – wcześniej w tym roku grał w dwóch finałach i w obu przypadkach musiał uznać wyższość przeciwników. 25-latek dzięki triumfowi w Los Cabos zdobędzie 250 punktów do rankingu ATP, co pozwoli mu minimalnie poprawić swoją pozycję – w najbliższym notowaniu klasyfikacji męskiego tenisa będzie notowany na 29. miejscu.