Kitzbuhel: Pierwszy rozstawiony poza turniejem

Hiszpan nieoczekiwanie pożegnał się z rywalizacją w austriackim mieście.

W poniedziałek rozegrano pierwsze mecze w ramach głównej drabinki turnieju ATP 250 w Kitzbuhel. Kilku zawodników wywalczyło przepustkę do drugiej rundy, czego nie może powiedzieć Jaume Munar, który odpadł z rywalizacji jako tenisista rozstawiony z numerem dziewięć.

Reprezentant Hiszpanii zapewne marzył o tym, aby w Austrii powtórzyć wynik z 2018 roku, kiedy to doszedł do półfinału imprezy w Kitzbuhel. Tym razem jego start zakończył się jednak na porażce w pierwszej rundzie, a jego „katem” okazał się Józef Kovalik. Słowak od pierwszej piłki kontrolował przebieg meczu, co pozwoliło odnieść mu wygraną 6:4, 6:4. Kovalik o swój drugi ćwierćfinał w tym sezonie w głównym cyklu powalczy z Jirim Veselym. Czech także pozostaje bez straty seta w Kitzbuhel, bowiem na inaugurację pewnie pokonał kwalifikanta Ernestsa Gulbisa.

Serię porażek w głównym cyklu do sześciu przedłużył Lucas Pouille, który znów musiał uznać wyższość swojego rywala. Tym razem lepszy od niego okazał się Pedro Martinez, który po dwóch godzinach oraz 45 minutach gry triumfował 6:3, 6:7(4), 6:4. Hiszpan, który aktualnie jest 97. w rankingu ATP, w drugiej rundzie trafił na rozstawionego z „dwójką” Roberto Bautistę-Aguta.