Atlanta: Querrey przedłużył czarną serię

Amerykanin w ostatnich tygodniach nie jest w najlepszej dyspozycji.

W poniedziałek rozegrano pierwsze mecze w głównej drabince turnieju ATP 250 w Atlancie. Czterech pierwszych zawodników wywalczyło przepustkę do 1/8 finału. W tym gronie zabrakło Sama Querreya, który już od prawie miesiąca czeka na zwycięstwo.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych, który w zawodach w Atlancie wystąpił po raz pierwszy od siedmiu lat, poniósł czwartą porażkę z rzędu. Querrey, mimo, że zaczął spotkanie od wygrania seta, musiał uznać wyższość kwalifikanta Petera Gojowczyka. Niemiec, który obecnie plasuje się na 130. miejscu na świecie, potrzebował dwóch godzin oraz dwóch minut, aby triumfować 4:6, 7:6(3), 7:6(5). Gojowczyk o trzeci ćwierćfinał w 2021 roku powalczy z Jordanem Thompsonem, który poza turniejową burtę wyrzucił rozstawionego z „ósemką” Lloyda Harrisa.

Zadowolony ze swojego debiutu w Atlanta Open nie może być Andreas Seppi, który z zawodami pożegnał się już na pierwszej rundzie. 37-latek na inaugurację przegrał z Bjornem Fratangelo 5:7, 6:7(5). Teraz amerykański kwalifikant trafił na rozstawionego z numerem cztery Reillym Opelką.