Tokio: Koniec marzeń Tsitsipasa

Grek marzenia o medalu olimpijskim musi przełożyć o kilka lat.

Poznaliśmy komplet ośmiu tenisistów, którzy pozostają w grze o medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W tym gronie znaleźli się świetnie dysponowani Novak Djokovic i Alexander Zverev, ale poza turniejową burtą jest Stefanos Tsitsipas, którego środowa porażka jest ogromną niespodzianką.

Reprezentant Grecji bezsprzecznie był wymieniany w gronie głównych faworytów do zdobycia medalu w Tokio, na to również wskazywały jego poprzednie mecze. Jak się okazało – w trzeciej rundzie przeszkodą nie do przejścia był Ugo Humbert, który mimo przegrania premierowej odsłony, pokonał wyżej notowanego rywala 2:6, 7:6(4), 6:2 i zanotował jedno z cenniejszych zwycięstw w karierze.

Francuz o wejście do strefy medalowej powalczy z oznaczonym z „12” Karenem Khachanovem. Reprezentant Rosji w trzech setach okazał się lepszy od Diego Schwartzmana.

Niespodzianek nie było w meczów Djokovicia i Zvereva, którzy nie mieli problemów z pokonaniem swoich rywali. Serb oddał Alejandro Davidovichowi Fokinie zaledwie cztery gemy. Więcej czasu na korcie spędził Niemiec, ale on także wygrał w dwóch setach z Nikolozem Basilashvilim.

Lider rankingu ATP w ćwierćfinale zagra z Keiem Nishikorim, a Zverev stanie oko w oko z Jeremym Chardy, który był lepszy od pogromcy Huberta Hurkacza, Liama Broady’ego.