Tokio: Świątek i Kubot wykonali pierwszy krok

Polski duet pomyślnie rozpoczął zmagania w grze mieszanej.

Chociaż nie z tymi rywalami, którzy początkowo zostali im wylosowani, to jednak Iga Świątek oraz Łukasz Kubot wygrali mecz pierwszej rundy turnieju gry mieszanej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Polska para początkowo miała grać z Paulą Badosą oraz Pablo Carreno-Bustą, ale z powodów zdrowotnych Hiszpanki, w ich miejsce do drabinki wskoczyli Francuzi – Fiona Ferro i Pierre-Hughes Herbert. Zmiana, mająca miejsce na kilkanaście minut przed rozpoczęciem gry, nie wpłynęła źle na poczynania biało-czerwonych.

Świątek i Kubot właściwie na całym dystansie kontrolowali to, co działo się na korcie. Własne podanie stracili tylko raz, w drugim secie, kiedy to serwowali na wygranie meczu. Koniec końców ta partia rozstrzygnęła się w tie-breaku, w którym swoją wyższość potwierdził polski duet, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 6:3, 7:6(3).

Polski duet w ćwierćfinale zagra z Eleną Vesniną i Aslanem Karatsevem, którzy w pierwszej rundzie nieoczekiwanie pokonali turniejowe „jedynki” – Kristinę Mladenovic oraz Nicolasa Mahuta.