Tokio: Djokovic nie zdobędzie złota!

Zverev znalazł sposób na serbskiego faworyta.

Australian Open, French Open oraz Wimbledon – to dotychczasowe największe skalpy Novaka Djokovicia w tym sezonie. Do pełni szczęścia brakowało mu złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio oraz triumfu w US Open. Za sprawą piątkowego półfinału tokijskich zmagań część jego marzeń została zrujnowana. Bohaterem tego meczu okazał się jego rywal, Alexander Zverev, który sprawił ogromną niespodziankę.

W pierwszej fazie meczu nic nie zapowiadało, aby Djokovic mógł się w ogóle poczuć zagrożony, bowiem pewnie wygrał premierową partię, tracąc w niej zaledwie jednego gema. Kluczowym momentem całego spotkania okazał się szósty gem drugiej partii. Wówczas Zverev uzyskał pierwsze przełamanie w meczu, co zarazem dało mu wyrównanie. Niemiec ewidentnie tchnął do przodu swoją grę i z każdą kolejną minutą bardziej dominował na korcie. Trzecia odsłona była arcydziełem w jego wykonaniu, choć szczerze trzeba przyznać, że Djokovic bardzo obniżył loty.

Koniec końców Zverev potrzebował dwóch godzin oraz pięciu minut, aby triumfować z Djokoviciem 1:6, 6:3, 6:1. Reprezentant Niemiec o życiowy sukces powalczy z Karenem Khachanovem, natomiast Djokovic o brązowy medal zmierzy się z Pablo Carreno-Bustą.