US Open: Daniil i Felix zagrają finał

Medvedev i Auger-Aliassime zmierzą się ze sobą w półfinale US Open 2021.

Jako pierwszy miejsce w półfinale tegorocznej edycji US Open 2021 wypracował sobie Daniil Medvedev [2]. Przeciwnikiem Rosjanina w 1/4 był we wtorek notowany poza TOP 100 Botic van de Zandschulp [Q]. Panowie spotkali na korcie imienia Arthura Ashe’a.

Holender praktycznie od samego startu dawał sygnały, że ma problemy z nogą i wydawało się, że dwukrotny finalista turniejów wielkoszlemowych szybko zamknie tę konfrontację. W trzeciej odsłonie 26-latek zdobył ciut więcej punktów i poprawił wynik na 1:2 w setach.

W decydującej partii Danya i Botic szli równo do wyniku na po 5. 25-latek urodzony w Moskwie był jednak mocniejszy. Powrócił do gry z początku pojedynku i zasłużenie pokonał Van de Zandschulpa 6/3, 6/0, 4/6, 7/5. Pomimo przegranej Botic może mieć powody do zadowolenia.

Był to jego debiut w ćwierćfinale rozgrywek wielkoszlemowych. W poniedziałek 26-latek awansuje w rankingu ATP do TOP 70. Natomiast Medvedeva czeka batalia z Felixem Auger-Aliassime [12]. Kanadyjczyk spędził tego dnia na korcie niecałe siedemdziesiąt minut.

Carlos Alcaraz przy wyniku 3/6, 1/6 opuścił stadion ze względu na problem z mięśniem przywodziciela. Nastolatek na pewno długo nie zapomni tych zmagań. Za ten znakomity występ zapisze na swoim koncie 425 000 $ i 360 punktów.

Auger-Aliassime będzie miał okazję zrewanżować się Daniilowi za porażkę z Kanady z 2018 roku. Felix jest pierwszym zawodnikiem urodzonym w 2000 roku, któremu udało się awansować do półfinału w imprezie wielkoszlemowej.