IW: Hubi zatrzymany przez Dimitrova

Polakowi nie udało się pokonać nakręconego Grigora.

Hubert Hurkacz [8] o wejście do półfinału BNP Paribas Open (ATP Masters 1000) zagrał w czwartek z rozpędzonym Grigorem Dimitrovem [23]. Bułgar w 1/4 w wielkim stylu rozprawił się z Daniilem Medvedevem [1].

Nasz reprezentant dobrze rozpoczął tę konfrontację. Polak zdobywał więcej punktów niż sześć lat starszy Grisha i sprawnie objął prowadzenie 1:0 w setach. Trzykrotny półfinalista turniejów wielkoszlemowych nie poddał się jednak bez walki.

Druga odsłona padła łupem Dimitrova, który prezentował znakomity tenis i doskonale czuł się na korcie. Do rozstrzygnięcia losów decydującej partii potrzebny był tie-break. 30-latek stracił w nim tylko dwa punkty i po ponad dwóch godzinach wygrał tę batalię 3/6, 6/4, 7/6 (2).

Zawodnicy spotkali się na korcie po raz pierwszy. Pomimo przegranej, Hubi może mieć powody do zadowolenia. Dzięki wypracowanym w Indian Wells punktom w poniedziałek 24-latek urodzony we Wrocławiu zadebiutuje w TOP 10. Natomiast Dimitrov w 1/2 zmierzy się z Cameronem Norrie [21].

Brytyjczyk błyskawicznie rozprawił się z Diego Schwartzmanem [11] 6/0, 6/2. Starcie trwało niecałe osiemdziesiąt minut. Grigor będzie miał okazję zrewanżować się 26-latkowi za porażkę z Miami Open 2021.