Garbine półfinalistką WTA Finals

Garbine półfinalistką WTA Finals

Hiszpanka po raz drugi w karierze weszła do 1/2 w tym wydarzeniu.


Gabrine Muguruza w niedzielę stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Jej ostatnią rywalką w fazie grupowej była nakręcona Anett Kontaveit. Była liderka rankingu WTA wiedziała, że musi wygrać ten pojedynek, jeśli chce awansować do 1/2 Akron WTA Finals Guadalajara.

Estonka tego dnia nie prezentowała się na korcie tak doskonale, jak w poprzednich konfrontacjach. Tym razem 25-latka pochodząca z Tallina popełniała sporo jak na siebie niewymuszonych błędów i miała problem z odnalezieniem swojej najwyższej dyspozycji.

Dwukrotna mistrzyni imprez wielkoszlemowych wykorzystała tę sytuację. Garbi zapisała na swoim koncie o dziewięć punktów więcej i po niecałych dziewięćdziesięciu minutach pokonała Anett w dwóch partiach 6/4, 6/4. Panie zagrały przeciwko sobie po raz piąty i po raz trzeci górą była 28-latka.

Wiemy już na pewno, że w finale mistrzostw kończących sezon będziemy mieli reprezentantkę Hiszpanii. Muguruza w 1/2 zmierzy się bowiem z Paulą Badosą. Natomiast Estonka nie zna jeszcze swojej kolejnej rywalki. Będzie nią Aryna Sabalenka albo Maria Sakkari. Kontaveit przerwała znakomitą passę, dwunastu triumfów z rzędu.

bonio 2021-11-15 10:00:23
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered