Turyn: Matteo nie dał rady dokończyć meczu

Turyn: Matteo nie dał rady dokończyć meczu

Berrettini musiał przedwcześnie zakończyć starcie przeciwko Saschy.


Matteo Berrettini i Alexander Zverev wyszli w niedzielę na kort w Turynie jako drudzy. Spotkanie od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie. Szybkie warunki sprzyjały zarówno reprezentantowi gospodarzy, jak i Niemcowi.

Obaj tenisiści imponowali niesamowitymi zagraniami i mieli wsparcie w postaci doskonałego serwisu. Żaden z nich nie stracił gema przy swoim podaniu. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Po ponad godzinnym boju prowadzenie 1:0 w setach objął Sascha.

Zdobywca złotego medalu z Tokio miał w tej odsłonie na swoim koncie 20 uderzeń kończących, przy popełnionych zaledwie 8. niewymuszonych błędach. W drugiej partii zawodnicy rozegrali tylko jednego gema. Matteo nie pomogła przerwa medyczna i z powodu problemów z mięśniami brzucha przedwcześnie opuścił kort.

Nie wiadomo jeszcze, czy 25-latek będzie w stanie dalej rywalizować. Jeśli po przebytych badaniach zrezygnuje z udziału w tym wydarzeniu, to jego miejsce zajmie jego rodak, Jannik Sinner. Hubi Hurkacz w drugim starciu zmierzy się właśnie z Matteo albo Jannikiem.

bonio 2021-11-15 09:50:28
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered