Turyn: Jannik rozprawił się z Hubim

Turyn: Jannik rozprawił się z Hubim

20-latek zajął miejsce w Nitto ATP Finals kontuzjowanego Matteo Berrettiniego.


Hubert Hurkacz w pierwszym starciu fazy grupowej Nitto ATP Finals uległ po trzysetowym boju Daniilowi Medvedevowi. Następnie Polak miał zmierzyć się z Matteo Berrettinim.

Do tej batalii jednak nie doszło. Finalista Wimbledonu 2021 z powodu kontuzji mięśni brzucha nie był w stanie dokończyć konfrontacji przeciwko Alexandrowi Zverevowi, po czym podjął trudną decyzję o wycofaniu się z tego prestiżowego wydarzenia.

Jego miejsce w mistrzostwach kończących sezon zajął jego rodak Jannik Sinner i to z nim 24-latek pochodzący z Wrocławia spotkał się we wtorek na korcie. Sam początek pojedynku był wyrównany. Jako pierwszy przewagę przełamania wypracował 4 lata młodszy Włoch.

Hubi miał 3 szanse na odzyskanie strat, ale reprezentant gospodarzy był zbyt solidny i odskoczył na 3/1. Świetną passę Jannik podtrzymał w następnych gemach. Ćwierćfinalista French Open 2020 po 45 minutach zasłużenie zapisał na swoim koncie otwierającą partię.

Druga odsłona również należała do Jannika. Utalentowany 20-latek pokonał naszego reprezentanta 6/2, 6/2. Włoch zdobywał zdecydowanie więcej punktów niż półfinalista Wimbledonu 2021.

Sinner zrewanżował się Hurkaczowi za przegraną z Miami Open 2021. Przed Polakiem ostatni bój w fazie grupowej z Saschą Zverevem. Niemiec rosyjskiego pochodzenia przegrał tego dnia intensywną walkę z Medvedevem. Rosjanin ma już zapewnione miejsce w półfinale włoskiego turnieju.

bonio 2021-11-16 22:37:10
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered