Muguruza najlepsza w WTA Finals 2021

Muguruza najlepsza w WTA Finals 2021

Garbine była lepsza od Anett Kontaveit w finale mistrzostw kończących sezon.


W środowym finale Akron WTA Finals Guadalajara spotkały się na korcie Garbine Muguruza i Anett Kontaveit. Początek konfrontacji był nerwowy w wykonaniu 25-latki pochodzącej z Tallinna. Estonka wyrzucała na zbyt wiele piłek.

Dwukrotna mistrzyni zmagań wielkoszlemowych wykorzystała tę sytuację. Garbi przełamała Anett. Jej przewaga nie trwała jednak zbyt długo. W następnym gemie Hiszpanka również się rozregulowała. Estonce udało się dzięki temu odrobić straty i doprowadzić do remisu na po 2.

Dalsza część partii była solidniejsza w wykonaniu Muguruzy. Po ponad 40 minutach była liderka rankingu WTA zasłużenie zapisała na swoim koncie otwierającą odsłonę. Kontaveit nie zraziła się straconym setem i wydawało się, że do rozstrzygnięcia tego boju potrzebna będzie decydująca partia.

Anett odskoczyła bowiem na 5/3. Doszło mimo wszystko do kolejnego zwrotu akcji. Bardziej doświadczona Garbine wyrównała wynik na po 5, po czym w końcówce docisnęła młodszą przeciwniczkę i wygrała to starcie 6/3, 7/5. Dla Hiszpanki to jeden z najwyższych tytułów w karierze.

Muguruza zakończy tegoroczną rywalizację jako trzecia rakieta świata.

bonio 2021-11-18 10:01:18
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered