Turyn: Hubi pokonany przez Saschę

Turyn: Hubi pokonany przez Saschę

Polak przegrał w czwartek ze Zverevem i problemami fizycznymi.


Hubert Hurkacz w pierwszym meczu fazy grupowej uległ po trzysetowym boju Daniilowi Medvedevowi. Następnie, Polak miał zmierzyć się z Matteo Berrettinim. Do tego pojedynku jednak nie doszło.

Reprezentant gospodarzy zmagał się z urazem mięśni brzucha i zrezygnował z rywalizacji o trofeum Nitto ATP Finals. Jego miejsce zajął Jannik Sinner. 20-latek bez większych trudności rozprawił się ze starszym o 4 lata Hubim.

W sieci pojawiły się później niepokojące plotki, że półfinalista Wimbledonu 2021 może nie wyjść na starcie z Alexandrem Zverevem. W środę Hubi nie odbył treningu i władze ATP ściągnęły do Turynu na wszelki wypadek Aslana Karatseva.

Mistrz Miami Open 2021 mimo wszystko postanowił podjąć walkę z finalistą US Open 2020. Partia otwierająca tę konfrontację nie wyglądała dobrze w wykonaniu naszego reprezentanta. Sascha bardzo sprawnie objął prowadzenie 6/2. W drugiej odsłonie Polak rozluźnił się i zaczął grać lepiej.

Set był wyrównany do wyniku na po 4. W końcówce okazało się kluczowe doświadczenie Niemca rosyjskiego pochodzenia. Zverev pokonał Hurkacza 6/2, 6/4. Polakowi nie udało się zrewanżować swojemu rówieśnikowi za przegraną z Mutua Madrid Open 2019.

24-latek pochodzący z Hamburga po tym zwycięstwie ma zapewnione wejście do półfinału mistrzostw kończących sezon, w których w 2018 roku był najlepszy. Natomiast dla Hubiego był to debiut w tym prestiżowym wydarzeniu.

bonio 2021-11-18 15:14:18
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered