Zverev najlepszy w Nitto ATP Finals

Zverev najlepszy w Nitto ATP Finals

Daniil Medvedev był rywalem Alexandra w finale mistrzostw kończących sezon.


W niedzielnym finale Nitto ATP Finals (pula nagród 7 250 000 $) spotkali się na korcie w Turynie Alexander Zverev i Daniil Medvedev. Konfrontacja była powtórką starcia fazy grupowej.

Partia otwierająca ten bój wyglądała lepiej w wykonaniu finalisty US Open 2020. Niemiec rosyjskiego pochodzenia popełniał mniej błędów, dobrze czuł się na korcie i pewnie objął prowadzenie 4/2. Przewaga tego jednego przełamania wystarczyła, żeby Sascha po 33 minutach zapisał tego seta na swoim koncie.

Rok starszy Danya pomimo prób, nie potrafił odwrócić losów tej walki i odnaleźć swojej najwyższej dyspozycji. Młodszy z braci Zverev konsekwentnie realizował swój plan i doskonale dobierał kolejne uderzenia. Sascha zasłużenie pokonał Danilla 6/4, 6/4 i tym samym zrewanżował się mu za ostatnich pięć przegranych z rzędu.

W drodze do finału Sascha był górą nad Matteo Berrettinim, Hubertem Hurkaczem i Novakiem Djokovicem. Dla 24-latka pochodzącego z Hamburga to już dziewiętnasty tytuł w karierze i szósty wypracowany w tym sezonie. W 2018 roku Zverev także był niezatrzymany w tym prestiżowym wydarzeniu.

bonio 2021-11-21 18:28:31
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered