Carlos: To był dla mnie bardzo dobry rok

Carlos: To był dla mnie bardzo dobry rok

Nastolatek na koniec sezonu wesprze swoją drużynę w Pucharze Davisa.


Carlos Alcaraz okazał się ostatnio najlepszy w Intesa Sanpaolo Next Gen ATP Finals. Nie jest to jednak koniec sezonu dla utalentowanego nastolatka. Carlos zadebiutuje w nadchodzących dniach w rozgrywkach Pucharu Davisa:

„To znaczy bardzo wiele móc reprezentować Hiszpanię w Pucharze Davisa po raz pierwszy. Kiedy kapitan mi to powiedział, nie mogłem w to uwierzyć. To było moje marzenie od dziecka, a możliwość spełnienia go w wieku 18 lat jest bardzo miłe i wyjątkowe. Wszyscy moi koledzy z drużyny są wielkimi profesjonalistami, podobnie jak Sergi Bruguera. Mam nadzieję, że będę mógł się od nich uczyć we wszystkich dziedzinach.

To był dla mnie bardzo, bardzo dobry rok. Bardzo się rozwinąłem w przeciągu tego roku, ale to wszystko, to tylko jeden rok. Nie spodziewałem się, że tak szybko się poprawię, że tak szybko dojrzeję i oczywiście, że tak szybko dostanę się do drużyny Pucharu Davisa. Sam siebie zaskoczyłem.”

Hiszpania zmierzy się w fazie grupowej z Rosją i Ekwadorem. Notowany w TOP 40 Carlos zdaje sobie sprawę, że przed nimi bardzo trudny sprawdzian:

„To będzie trudne wyzwanie, ponieważ tylko kilku wicemistrzów i najlepszy z grupy kwalifikuje się do ćwierćfinałów. Wszystkie eliminacje muszą zostać rozegrane. Rosja ma wspaniałą drużynę, ale bardzo wierzę w hiszpańską drużynę, w zawodników, których mamy. Myślę, że mamy wielkie szanse, aby zrobić coś wielkiego w Pucharze Davisa.”

Alcarazowi bardzo dobrze układa się współpraca z Juanem Carlosem Ferrero:

„Opowiadał mi anegdoty z czasów, kiedy grał w Pucharze Davisa. To kolejny powód, dla którego nie mogłem się doczekać gry, bo opowiadał mi właśnie te anegdoty. Wielokrotnie powtarzał mi, żebym po prostu wyszedł i dobrze się bawił, nie myślał o niczym innym. Będzie ciężko grać, bo nawet jeśli tłum jest po twojej stronie i cię dopinguje, to nerwy mogą płatać figle. Powiedział mi, żebym podszedł do tego spokojnie, bez presji, żebym spróbował się dobrze bawić.”

Zmagania Davis Cup startują 25 listopada.

bonio 2021-11-24 11:19:35
TRANSMISJE
04.12, 08:30 Polsat Sport News ATP World Tour Uncovered
04.12, 11:15 Polsat Sport ATP World Tour Uncovered